Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Velký horoskop cukroví: Jazýček Lvů potěší košíčky, Raci neodolají rohlíčkům

Velký horoskop cukroví: Jazýček Lvů potěší košíčky, Raci neodolají rohlíčkům

12.12.2023 - redakce Babinet.cz

Někdo už s cukrovím začal a někdo jiný si s přípravou vánočních pochutin dává ještě na čas. Obě možnosti jsou v pořádku a záleží na každém, kterou cestou se vydá. Do Vánoc koneckonců spousta času stále zbývá a tak není žádný důvod k panice. Vše pořád pěkně stíháte. Ať už však upečeno máte, či nikoliv, pojďte se s námi podívat na to, jaké druhy vánočního cukroví jsou slabostí jednotlivých znamení. Co boduje u Lvů? A koho potěšíte sněhovými pusinkami?

foto / Unsplash

Berani

Berani se celý rok těší na vosí hnízda. Nejvíce ze všeho zbožňují klasiku, ale nebrání se ani novým variantám. Sami Berani jsou v pečení velmi zdatní, není proto vyloučeno, že se letos s vosími hnízdy skutečně pokusí i experimentovat.

Býci

U Býků bodují pařížské rohlíčky s čokoládou. Může jít jak o variantu, kdy do čokolády namáčíme pouze okraje, tak o druh, kdy rohlíčky v čokoládě máčíme celé. Tak jako tak jsou pařížské rohlíčky s čokoládou povětšinou favoritem, jde-li o Býky.

Blíženci

Blíženci si v žádném případě neumí představit Vánoce bez lineckého cukroví. Takové Vánoce jsou pro ně nemyslitelné. Navíc čím více je linecké uleželé, tím jsou Blíženci šťastnější. Zrozenci v Blíženci nepatří k experimentátorům a drží se klasické příchutě.

Raci

Raci nedají v žádném případě dopustit na důvěrně známé příchutě a ani letos bychom po nich nemohli chtít, aby se pouštěli do nějakých neznámých vod. I tento rok budou u Raků absolutními favority klasické vanilkové rohlíčky.

Lvi

Lvi milují vánoční košíčky na jakýkoliv způsob. Ať jsou plněné nugátem, oříškovým máslem, karamelem nebo čokoládou, Lvi jich nemají nikdy dost. Vždy jim dají přednost před ostatními druhy a v tomto ohledu se skutečně hlídat neumí.

Panny

Panny si užívají pracny. Jejich pečení tedy úplně ne, ale co do konzumace, pracny jsou Pannám nejmilejším druhem. Pannu neutáhnete na žádnou novinku, která zavání nějakou zvláštností. Panna si nejraději jede své osvědčené oblíbence.

Váhy

Váhy bývají nenáročné a nepotřebují na stole padesát druhů cukroví. Zavděčíte se jim i nepečenými kokosovými kuličkami, které stačí pouze poctivě vychladit. Dokonce uprostřed nemusí být ani mandlička či lískový oříšek. Váhy se obejdou i bez chutného středu.

Štíři

Štíři a kokosky. To je dvojka, kterou od sebe lze během svátků vánočních oddělit jen velmi těžko. Štíři mají dokonce tak vychytané recepty, že právě jejich kokosky budou s největší pravděpodobností ty nejvláčnější, které jste kdy vyzkoušeli.

Střelci

Cukroví Střelců bývá ozdobou stolů. Lahodná plejáda krásně nazdobených kousků a nepřeberné množství druhů. Střelci to s cukrovím zkrátka umí. Pokud jde ale o ně samotné, vždy na tácku s cukrovím hledají nejdříve rumové kuličky.

Kozorozi

Kozorozi si celkově s cukrovím příliš nerozumí a rozhodně si na něj příliš nepotrpí. Kozorohy je vůbec těžké zaujmout, jde-li o vánoční cukroví. Sami Kozorozi se netají faktem, že si klidně vystačí i s obyčejnými sněhovými pusinkami.

Vodnáři

Vodnáři preferují druh, který se v každé rodině připravuje jinak. Obecně jej můžeme nazývat jako čokoládové čajové hrudky, protože velmi připomínají kakaové čajové pečivo. Název ale koneckonců není až tolik podstatný. Důležité je, že se Vodnáři po tomto druhu mohou utlouct.

Ryby

U Ryb jasně vedou medové trubičky se světlým krémem. Toto cukroví je na přípravu poněkud pracné, ale je pravda, že lahodná chuť takových trubiček je famózní záležitostí. Téhož názoru jsou i zrozenci Ryb a tyto trubičky tak patří mezi jejich jeden z nejoblíbenějších druhů.

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.allrecipes.com/recipes/934/holidays-and-events/christmas/baking/

https://www.browneyedbaker.com/christmas-baking-ideas/

https://www.unexpectedlydomestic.com/christmas-baking-ideas/

https://www.tasteofhome.com/collection/traditional-christmas-desserts/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz