Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Plesová sezona se blíží. Jaké šaty letos zvolit? Nosit se budou metalické odlesky i pastelové barvy

Plesová sezona se blíží. Jaké šaty letos zvolit? Nosit se budou metalické odlesky i pastelové barvy

1.12.2023 - redakce Babinet.cz

Vybrat dokonale padnoucí šaty, které vám budou opravdu slušet, může být někdy skutečný oříšek. Abychom vám to celé alespoň trochu usnadnili, připravili jsme si pro vás praktického průvodce trendy společenskými šaty pro sezonu 2023/2024. Nosit se budou hlavně pastelové a metalické modely.  

foto / Freepik

Peříčka, flitry a metalické odlesky

Peříčka byla trendy již minulý rok a ani letos s nimi nešlápnete vedle. Zbytečně to však s nimi nepřehánějte. Pokud ale vsadíte na jemné lemování ramen či konce rukávů, nemůžete šlápnout vedle. Stejně tak in zůstávají také flitry, které šatům dodají slavnostní nádech. 

Vůbec největším trendem tohoto roku jsou metalické barvy, zejména pak zlatá, stříbrná nebo bronzová. Dále se ale budou nosit i růžové nebo modré šaty s lesklým povrchem. Skvělou volbou mohou být například saténové šaty ve zlaté či královsky modré barvě. S takovými modely budete za hvězdu na jakékoliv společenské akci. Právě satén je totiž letošní rok populárnější víc než kdy dřív. Chybu s ním proto neuděláte ani během Vánoc. V tu chvíli dejte přednost tradičním červeným nebo zeleným saténovým šatům

Jednoduché střihy

Spíše než honosné sukně s dlouhou vlečkou jsou letos in jednoduché střihy. Splývavé šaty na ramínka jsou volbou, se kterou nelze nikdy nic pokazit. Dále jsou velkým hitem spadlá ramena. Ta dodají outfitu rafinovaný šmrnc, podtrhnou váš půvab, ale přitom nepůsobí nikterak okázale. Přehnané zdobení nebo sukně s několika spodničkami opravdu již nejsou v módě. 

Černá klasika

I když by se mohlo zdát, že černé šaty nejsou na ples zrovna vhodné, opak je pravdou. Pokud je správně zkombinujete s dalšími doplňky, vytvoří naprosto oslnivý výsledek. Šmrnc černým šatům můžete kromě blyštivých šperků dodat kabelkou či lodičkami ve výraznější barvě, které outfit příjemně rozzáří. Jestliže se rozhodnete pro černé šaty, raději než jednoduchý model se nebojte upřednostnit něco trochu extravagantnějšího, ať příjemně vyvážíte neutrální barvu originálnějším střihem. 

Pastelové odstíny

Je na vás černá barva příliš temná? Bezpochyby si zamilujete další z letošních trendů. A tedy pastelové barvy. Mintová, světle fialová, pastelově růžová nebo bledě modrá. To jsou odstíny, s nimiž se promění v princeznu každá z nás. Není proto pochyb, že šaty v těchto barvách budou slušet i vám. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://cz.pinterest.com/search/pins/?rs=ac&len=2&q=trendy%20prom%20dresses%202023&eq=trendy%20prom&etslf=5784 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz