Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak vybrat dámskou zimní bundu podle typu postavy

Jak vybrat dámskou zimní bundu podle typu postavy

30.11.2023 - redakce Babinet.cz

Plánujete si s příchodem zimy pořídit novou zimní bundu? Nezapomeňte se zaměřit především na její střih, který by měl perfektně sedět vaší postavě. Jaké zimní bundy jsou ideální pro ženy s postavou ve tvaru jablka, hrušky či přesýpacích hodin? Připravili jsme si pro vás malého rádce, který vám s výběrem dokonale padnoucí zimní bundy pomůže. 

foto / Freepik

Postava ve tvaru přesýpacích hodin 

Začneme tím nejjednodušším, a tedy postavou ve tvaru přesýpacích hodin. Právě tato postava je totiž často označována za tu vůbec nejdokonalejší. Jste-li majitelkou postavy ve tvaru X, rozhodně nemáte co skrývat. Postava tvaru přesýpacích hodin je ideální ke zdůraznění předností, což samozřejmě platí i při výběru zimní bundy. Ta by měla vaši postavu krásně kopírovat. Ideálně zvolte delší bundy či kabáty s páskem nebo zavazováním v pase. Slušet vám sice budou i oversized bundy a kabáty, ale zbytečně v nich zanikne váš štíhlý pas. 

Kabáty a bundy s pásky jsou skvělou volbou také pro dámy s chlapeckou postavou. V tomto případě pásek dodá postavě chybějící dámské křivky a zejména pak potřebnou sebedůvěru. 

Záleží jen na vás, zda sáhnete po péřovém prošívaném kabátu, vlněném kabátu či bundě s páskem. Podtržení pasu je však v tomto případě skutečně žádoucí. 

Postava ve tvaru hrušky

Postava tvaru hruška je charakteristická úzkými rameny, menším poprsím, ale naopak širší oblastí boků a hýždí. Zvolit byste proto měla zimní bundu, která vám dodá objem v horní části těla, aby vaše silueta působila vyváženě. Vyhnout byste se měla hlavně rozšiřujícím se kabátům, které opticky ještě více rozšíří spodní polovinu vašeho těla. Bát se naopak nemusíte již zmiňovaného kabátu s páskem, tentokrát však dejte přednost prošívaným modelům s kapucí či výraznými límci. Právě ty totiž přilákají pozornost k vaší horní polovině těla a učiní vaši postavu opticky souměrnou. 

Postava ve tvaru jablka

Ženy s postavou ve tvaru jablíčka mají objemnější oblast pasu a hrudníku, ramena a hýždě bývají užší. Klíčem k úspěchu je v tomto případě to, aby vám bunda dokonale seděla v oblasti ramen, které by ideálně měla opticky rozšířit. Skvělou volbou jsou delší bundy sahající až ke stehnům nebo klidně až kolenům. Snažte se o jednoduchou „protáhlou“ bundu. Takový model vaši postavu opticky zúží. 

Jestliže zvolíte klasický vlněný kabát, dejte si pozor, ať má adekvátní velikost, není vám malý v ramenou či se vám nikde nehezky nekrabatí. Lepší je sáhnout po prošívané bundě v méně nápadných odstínech

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://extrafit.cz/podzimni-bundy-hruska/ 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz