Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Keltský zvěrokruh a 13 duchovních zvířat. Jaké je to vaše

Keltský zvěrokruh a 13 duchovních zvířat. Jaké je to vaše

28.11.2023 - redakce Babinet.cz

Je všeobecně známo, že Keltové byli úzce spjati s přírodou. Pečlivě sledovali roční období a založili svůj zvěrokruh na základě lunárního cyklu. Velkou pozornost věnovali stromům a zvířatům. Keltové viděli zvířecí svět jako úzce spojený s jejich vlastní existencí a staří šamani věřili, že po smrti se lidská duše vydává na pouť, na jejímž konci je převtělení právě do zvířete. Pročtěte si o zvířecích znameních z dávných dob a zjistěte o sobě zase kousek více. K poznání stačí pouze den narození.

foto / Unsplash

Jelen (24.12-20.1)

Jelen je velmi ušlechtilý. Od tohoto zvířete se za žádných okolností nedočkáte křivého a nefér jednání. Zakládá si na absolutním dodržení svého slova a nikdy vám neslíbí nic, co není v jeho silách dodržet. Je si vědom svých limitů a dokáže je rovněž nahlas přiznat. Z boje však nikdy zbaběle neutíká. Svou rodinu, přátele a slabší chrání do roztrhání těla. Typický je pro něj stoický klid a vysoká inteligence.

Kočka (21.1-17.2)

Kočka se pyšní jak vysokou inteligencí, tak vybroušeným intelektem. Vládne uměním rychlého a správného rozhodnutí. Pokud člověk v kočce dobře naslouchá sám sobě, jeho šestý smysl jej nikdy nezklame. Lidé v tomto zvířeti mají svou hlavu a nenechají si líbit neuctivé chování. Srší skvělými nápady a svou energií mnohdy nakazí i své okolí.

Had (18.2-17.3)

Lidé v hadu milují tajemství a neúnavně se pídí po záhadách, které by mohli rozluštit. A také je nakonec rozluští. Hadi jsou mistry komunikace a výřečnosti. Věřte, že hada dokážete poslouchat dlouhé hodiny. Mají velmi podmanivý projev a nádherně skládají do vět slova. Flexibilita je jejich druhé jméno, ale na druhou stranu také dokážou nečinně vyčkávat od pomyslných bojů, nesvárů a hádek.

Liška (18.3-14.4)

Jestli má někdo nepřehlédnutelný sexappeal, kterého si nejde nevšimnout, pak jsou to lidé v lišce. Jejich svůdcovské dovednosti jsou na nesmírně vysoké úrovni a jen málokdy jim lze odolat. Lišky také milují dobrodružství a obecně zbožňují lidské příběhy, pro které se nebojí dojít. Mají smysl pro humor a jsou to životní hráči. Avšak ztrátu rodiny, nebo přátel, by lišky nikdy neriskovaly.

Býk (15.4-12.5)

Pokud toužíte po stabilitě, poskytne vám ji býk. Lidé v býku jsou tím nejspolehlivějším pilířem, o který se můžete opřít vždy, když se kolem vše ostatní bortí a hroutí. Býk vytrvá a ustojí. Také dokáže poskytnout rady, které vyřeší nejeden problém. Býka nelze oklamat, proto se ani nepokoušejte hrát na něj nějakou levou hru. Se zlou byste se potázali. Býk nevyzradí žádné tajemství a jeho tvrdohlavost většinou bývá ku prospěchu věci.

Mořský koník (13.5-9.6)

Když vynalézavost, pak jedině mořský koník. Lidé v mořském koníku umí neuvěřitelně rychle reagovat na změny a na měnící se okolnosti. Bývají často skvělými právníky a umí si užívat pozornost. Tu však dokážou v plné dávce také oplatit. Báječně hospodaří s penězi a i přesto, že jim není vlastní lakota, dopočítají se vždy do poslední koruny. Mořským koníkům nechybí chytrost a inteligence.

Střízlík (10.6-7.7)

Střízlík symbolizuje čerstvý vzduch. Jde o jedince šťastných povah, kteří rozdávají úsměvy. Nehledají problémy tam, kde nejsou a vždy se na svět dívají z té lepší stránky. Hledají v lidech dobro a šíří dobrou náladu. Milují hudbu a vždy vycítí, kdy je potřeba společnost potěšit líbeznými tóny. Střízlíci jsou jednoduše ideálními parťáky do nepohody.

Kůň (8.7-4.8)

Člověk v koni je velmi mocný. Díky svým schopnostem jej vždy můžete jistojistě hledat mezi vítězi. Nikdy nejede podle vyznačených map, protože intuitivně vnímá správnou cestu. To pro něj platí i v životě.  Kůň je také velice charismatický, skvělý společník, dobrý byznysmen a jeho smysl pro vkus je nezměrný.

Losos (5.8-1.9)

Losos je znamením moudrosti a kreativity. Tato ryba si plave hluboko ve svých intuitivních vodách, kde piluje svůj jedinečný pohled na svět z duchovní perspektivy. Lososovi je umožněno intuitivně číst ze svých snů. Pokud lososa necháte rozjímat a dáte mu dostatečný prostor k běhání po svých vzdušných zámcích, dokáže obrovské věci, které mohou měnit svět.

Labuť (2.9-29.9)

Krása labutě nezná mezí. Okouzlí vás svou noblesou, vkusem, ladností a ušlechtilostí. Lidé v labuti mají extrémní smysl pro detail a nikdy je nenachytáte neupravené, či v nějakém nevhodném stavu. Organizovanost je doménou labutí a systematičnosti bychom se od labutí mohli učit. Nenechte se zmást jejich éteričností. Jde o jedince s velikou vášní a živelností.

Motýl (30.9-27.10)

Motýl je snílek, který miluje jednoduchost a nekomplikovanost. Nikdy by nikomu záměrně neublížil. Naopak. Motýl létá po světě, aby rozveseloval a vířil dobrou náladu. Motýla nikdy nechtějte spoutat. On sám potřebuje k někomu přilnout, ale nikdy ne prostřednictvím okovů, či řetězů. Omezování motýla doslova pomalu, ale jistě, ubíjí a zabíjí. Omezte ho a už nikdy nebude tím, kým býval.

Vlk (28.10-24.11)

Cílevědomý a bystrý vlk. Kompromis byste ve slovníku vlka hledali jen marně, ale nelze mu upřít statečnost, se kterou ustojí případné následky. Jejich vytrvalost je dech beroucí a schopnost dotáhnout věci do konce rovněž. Vlci nemívají strach. Nedělá jim problém postavit se všem a všemu, když svému cíli věří.

Jestřáb/Sokol (25.11-23.12)

U jestřába si lidé často myslí, že je přelétavý. Máme tendence se na něj dívat skrz prsty a nálepkovat ho. Avšak jestřáb ví dobře, co dělá. Když se do něčeho vrhne, pak na sto procent. Ale v momentě, kdy cítí, že ho to již nezajímá, neztrácí čas a tehdy skutečně odlétá jinam. To však svědčí i o tom, že jestřáb vás nikdy nebude tahat za nos. Poví vám hned, jak se věci mají. Jestřáb je také velkorysý a spravedlivý.

 

napsala Bára Klímová

 

zdroj: https://nasehvezdy.cz/clanek/keltsky-horoskop-81646

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz