Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Větší bříško nebo boky aneb Jak vybrat zimní svetr podle tvaru postavy

Větší bříško nebo boky aneb Jak vybrat zimní svetr podle tvaru postavy

27.11.2023 - redakce Babinet.cz

Bez pořádného hřejivého svetru se letošní zimu obejdete jen stěží. Poradíme vám proto, jaký svetr vám bude nejlépe slušet dle tvaru vaší postavy. Podívejte se, na jaké svetry se zaměřit, ať už vás trápí větší bříško nebo boky.

foto / Freepik

Je to právě oblečení, které má tu moc zamaskovat drobné nedokonalosti těla, nebo naopak podtrhnout naše přednosti. Jaký svetr nejvíce sluší postavě ve tvaru jablka, hrušky nebo přesýpacích hodin?

Větší bříško

Pro postavu ve tvaru jablka, která je charakteristická větším bříškem, jsou nejlepší volbou svetry s výstřihem do V a délkou, jež překrývá boky. Ty upoutají pozornost k většímu poprsí, a naopak tak odlákají pohled od problematické partie. Co se týče barev, není nutné se výhradně držet tmavých odstínů, které zeštíhlují. Sáhnout můžete i po světlých odstínech a pestrých barvách. Vhodné pro postavu ve tvaru jablka nejsou svetry s výraznými vzory. Naopak skvěle mohou fungovat i nejrůznější kardigany, které není nutné vždy zapínat. 

Širší zadeček a stehna

Máte širší stehna a zadeček, tedy postavu ve tvaru hrušky? Té nejvíce lichotí svetry s délkou do pasu ve světlejších zemitých barvách. Skvěle také fungují poutavé detaily v oblasti ramen a výstřihu, jako jsou například ozdobné aplikace, širší ramena, volánky nebo výrazné vzory. Lichotit vám ale určitě bude i volnější střih roláku či svetr se spadlými rameny

Rovná postava

Pokud vám chybí ryze ženské křivky, podpořte je svetrem s kulatým výstřihem nebo vypasovaným svetrem. Bát se nemusíte ani drobných a jemných motivů, volánků a krajek, jež působí smyslně a žensky. Vyhněte se oversized svetrům, ve kterých se zbytečně ztratíte. 

Širší ramena a úzké boky

Pro postavu ve tvaru obráceného trojúhelníku jsou typická širší ramena, a naopak užší zadeček a boky. Tento typ postavy by měl vybírat ze svetříku s menším kulatým výstřihem nebo véčkovým výstřihem. Rozdíly těla perfektně vyrovnají i vypasované svetry nebo svetry ve tvaru A. Vyhněte se ozdobným aplikacím v horní části svetru. 

Souměrná postava ve tvaru přesýpacích hodin

Máte postavu ve tvaru přesýpacích hodin? Pak máte postavu, která je právem považována za tu nejdokonalejší vůbec. Podtrhněte svůj půvab přiléhavým svetříkem, zavinovacím svetříkem či propínacím kardiganem. Chybu neuděláte ani s cropped svetrem. 

napsala Dana Klementová


Zdroj: https://zena-in.cz/clanek/svetry-podle-typu-postavy-podivejte-se-jaky-vam-bude-sluset

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz