Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Střelec je znamení intuitivního a předvídavého. S jakým znamením může střelec vytvořit trvalý vztah?

Střelec je znamení intuitivního a předvídavého. S jakým znamením může střelec vytvořit trvalý vztah?

22.11.2023 - redakce Babinet.cz

Již zítra, 23. listopadu, vstoupíme do dalšího znamení zvěrokruhu, kterým je znamení Střelce. V tomto období temnoty, kdy vládne Střelec a my nevidíme rostliny spící pod zemí, se lidé obávali moci zlých duchů, zjevení a dalších magických bytostí. Proto se snažili před nimi chránit. Zároveň chtěli také probouzet dobré a mocné bytosti světla.

foto / Pixabay

Symbolem Střelce je šíp, který navazuje na znamení Štíra, protože se snaží proniknout temnotou. Střelec je třetí ohnivé znamení a ztělesňuje úsilí po světle a poznání. Řekové toto znamení znázorňovali jako kentaura, jenž vystřeluje šíp, a ztotožňovali ho s Krotem, synem Eufémé, chůvy múz. Římané ho uctívali jako kentaura Cheiróna, který se zabil nešťastnou náhodou, když si na nohu upustil jeden z Herkulových jedovatých šípů.

Vládcem tohoto znamení je Jupiter, král všech planet. Střelec ovládá střídavě Saúdskou Arábii, Španělsko, Toskánsko, Maďarsko a také dalmatské pobřeží bývalé Jugoslávie. Ovládá též města, jako jsou Budapešť, Neapol, Sheffield nebo Avignon.

Střelec má rád barvy od bledě zelené s rozsahem až k olivové. Jeho oblíbené vůně jsou růže, maliny, jasmín, pivoňka, černý rybíz, růžový pepř, jalovec, vanilka, pižmo. A dále pak veškeré vůně, které Střelci připomínají dálky a cestování.

Mezi vhodné kameny pro Střelce patří bezesporu topaz, který přitahuje bohatství a štěstí a navíc rovněž i vylepšuje náladu. Topaz zvyšuje charizma a posiluje mimo jiné víru ve Střelcovy schopnosti. Dalším užitečným kamenem je pro Střelce olivín, který zvyšuje sebedůvěru, podněcuje odpovědnost a snižuje jeho aroganci a impulzivnost. Mezi další doporučené kameny pro Střelce patří například ještě ametyst, tyrkys, jaspis, labradorit nebo jantar.

Lidé narození ve Střelci jsou přirozeně intuitivní a mají pronikavou předvídavost, takže pokud najisto cítí, že se něco nemůže podařit, poddávají se snadno tomuto impulzu. Ve svém nadšení a rozčilení však snadno přehlédnou nové problémy, které by mohly vzniknout. Toto neuvážené jednání Střelcům způsobuje v životě značné problémy ve středním věku, kdy bývají často popudliví a začne se projevovat jejich vzpurná povaha, kterou dokáže uklidnit nebo zkrotit pouze jen ten, komu Střelec zcela důvěřuje.

Nejlepší ze Střelců dokážou vytrvale dotahovat věci do konce. Jejich nečekané a předem neplánované činy jsou nakažlivé a získávají jim velkou oblíbenost i mnoho stoupenců. Lidé narození v tomto znamení jsou také velice pečliví, metodičtí a pořádkumilovní. Úspěchů dosahují v takových povoláních, jako například letci, důlní inženýři, námořní kapitáni a dále všude tam, kde mohou využít své činnorodosti. Střelci bývají velmi dobří rovněž i v bankovnictví a finančnictví, kde se zase uplatní jejich pečlivost a systematičnost.

Co se týče manželství a lásky, bylo znamení Střelce nazýváno ,,znamením starých mládenců“, a to z toho důvodu, že tito svobodomyslní lidé si dokážou vystačit i sami. Střelcům prospěje, když si vezmou člověka narozeného ve stejném znamení nebo ve znamení Blíženců, protože potřeba rozmanitých zájmů bude vzájemná. Také Váhy jsou dobrým partnerem pro Střelce, jelikož oba uznávají intuitivní přístup.

Mezi slavné Střelce patří takové osobnosti, jako například Woody Allen, Kiefer Sutherland, Vlastimil Brodský a Josef Abrhám. V tomto znamení se narodili například i Julius Caesar, vojevůdce Alexandr Suvorov nebo spisovatel Mark Twain či skotská královna Marie.

 

napsal Petr Matura

zdroj: Campion:Praktická astrologie, Griffon: Astrologie, internetové zdroje

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz