Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Ve znamení Vah: Věčně na křižovatce a neprávem nepochopené

Ve znamení Vah: Věčně na křižovatce a neprávem nepochopené

27.9.2023 - redakce Babinet.cz

23. září se vlády ujalo sedmé znamení zvěrokruhu, Váhy, které jsou symbolem spravedlnosti a rovnováhy. Lidé ve znamení Vah mívají tu největší potíž sami se sebou. Proč? Jsou, jak už o nich samotný název znamení vypovídá, k uzoufání nerozhodné. Prostě neustále na miskách vah. Vlevo, nebo vpravo, výlet, nebo večeře v restauraci, kolo, nebo brusle, ten film, nebo ten druhý? Váhy vždy … no vždyť víte! Váhají. Mají to zakořeněno hluboko v sobě a je to jejich hlavní rys. Okolí z nich tak občas šílí a má dojem, že ze všeho dělají vědu. A že to snad navíc dělají Váhy schválně. Nedělají. A trpělivost, kterou Vahám poskytnete, se Vám v dobrém mnohonásobně vrátí.

foto / Freepik

  • Nebývale šarmantní

Váhy jsou v podstatě takovým jedním velkým tajemstvím. Jejich nerozhodnost jde ruku v ruce s tajemným dojmem a to je činí nesmírně šarmantními. Než vám vůbec na něco odpoví, trvá to sice celou věčnost, ale během hledání odpovědi vás Váha nenudí. Je na nich totiž vždy co k pozorování. Pevný pohled, rovný postoj, vřelý úsměv. Váha při rozhodování a odpovědích svádí vnitřní boje, ale navenek vystupuje velmi klidně. Ve finále dokonce i rozhodně. Protože když už se nakonec pro něco rozhodnou, stojí si za tím. Finální verze jejich rozhodnutí je už neměnná. Proces rozhodování podtrhují zmíněným ledovým klidem a soustředěností. A to je to, co poutá pozornost. Všimněte si někdy, jak Váhy třeba charismaticky naklání hlavu, mají-li pronést důležitou odpověď, či rozhodnutí.

  • Podraz od nich nečekejte

Paradoxem je, že Váhy sice, ano, jsou nekonečně nerozhodné, ale co nakonec jednou řeknou, to platí. A přes to absolutně nejede vlak. Lidé ve Vahách vás nikdy nepodrazí, nikdy nebodnou zákeřně kudlu do zad, neublíží neuváženým slovem, a pokud je to jen trochu v jejich silách, vždy se snaží pomoci tomu, kdo to potřebuje. Váha vás ani o půlnoci nenechá stát na kraji silnice, když vaše auto vypovědělo službu. Tehdy pro žádné váhání není místo. Váha okamžitě začne jednat a přispěchá vám podat pomocnou ruku. Neupřednostní své pohodlí a nevyčte vám, že jste je snad vzbudili. Vůbec ne. Ještě vám přiveze k noční katastrofě kávu a deku.

  • Mlčeti zlato

Lidé ve Vahách jsou velmi inteligentní. Někomu se Váhy zdají zakřiknuté a snad nudné. Ale rozhodně tomu tak není. Jsou to lidé na úrovni a zastávají teorii, že mluvit se má jen v případě, je-li skutečně co říct. Neplácají nikdy zbytečně, jen aby se něco řeklo. Ale když už mluví, je to balzám pro uši. Váhy mají většinou božský přednes. Pramení z jejich bohaté slovní zásoby a také z moudrosti. Ne, že by Váhy zrovna dvakrát rády mluvily nějak veřejně, ale když už musí, vždy tento úkol zvládnou s noblesou sobě vlastní.

  • Jestli diplomacie, pak Váha

Váhy se vyhýbají konfliktům a proto v momentě, kdy my ostatní se už hádáme, Váha ne. Tváří se, jako že se jí konflikt netýká a budí tak dojem, že se nedokáže za nic postavit. Ale to je velký omyl. Váhy jsou neuvěřitelně diplomatické. Vidí o několik kroků dál. Když kolem nich lidé běsní, blázní a hádají se, Váha už mezitím v té své chytré hlavě připravuje nejméně tři schůdná řešení, která konflikt umírní a většinou vyřeší. Váhy v sobě jednoduše ukrývají milion důvodů, proč je milovat a nebránit se jim. Stabilita, bezpečí, pragmatismus, empatie, velký smysl pro ironii a humor. Na co vzpomenete, toho kousek u Vah najdete. Váhy jsou krásným příkladem toho, že slušní a dobří lidé v žádném případě nezmizeli z povrchu zemského.

 

Napsala Bára Klímová

zdroj: Griffon: Astrologie,Treier: Karmické horoskopy

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz