Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Šperky a znamení zvěrokruhu: Jak pro sebe najít ten správný skvost podle astrologie

Šperky a znamení zvěrokruhu: Jak pro sebe najít ten správný skvost podle astrologie

8.9.2023 - redakce Babinet.cz

Mnoho z nás se může domnívat, že šperky jsou pouhou blýskavou ozdobou, která by nás nějakým způsobem měla zkrášlit. Opak je však pravdou a šperky o nás mnohé vypovídají, aniž bychom si to vůbec uvědomovali. Prostřednictvím našich oblíbených šperků vyjadřujeme svou osobnost, myšlenky, pohled na svět, vkus i zrnko našich povahových vlastností či hodnot. V našem dnešním článku se tak podíváme na to, jaký druh šperku by podle zvěrokruhu mohl být tím pravým konkrétně pro vás.

foto / Freepik

Beran

Berani bývají odvážní, plní energie a také milují výzvy. S Berany je úzce spjatá také nezávislost a nechybí jim ani nadšení pro nová dobrodružství. Ideálním šperkem pro jedince v Beranu tak může být náhrdelník s prvky a vzory ohnivého prstence. Ten okamžitě přitáhne pozornost a bude báječně zrcadlit Beranův temperament.

Býk

Spolehlivý, trpělivý, houževnatý, praktický i smyslný Býk. Má rád kvalitu a není náchylný k módním výstřelkům. Právě proto ocení šperky, které zůstanou elegantní a krásné i po letech nošení. Býk si tak může vybrat stříbrný prsten s nádherným kamenem, který by měl symbolizovat odolnost a pevnost charakteru Býka.

Blíženci

Blíženci jsou velmi vnímaví a vždy mají oči otevřené. Jsou nakloněni novým věcem i situacím, což se pochopitelně odrazí také na jejich vkusu. Jsou zvědaví a rádi zkoušejí nové trendy. Právě Blíženec tak klidně může sáhnout po abstraktním náramku, který bude odrazem jeho vášně pro objevování i cestování. Vyjádří jejich vnitřní svět, který je plný kreativních myšlenek.

Rak

Raci jsou velmi intuitivní a sensitivní lidé. Jistě tak ocení šperk, který bude vyprávět mimořádný příběh, který každý Rak má. Důležité však je, aby takový šperk byl pro Raka něčím víc než pouhou ozdobou. Měl by mít emocionální hodnotu a musí jim připomínat, na čem v životě opravdu záleží. Může tak jít například o brož, která se v rodině Raka dědí po generace.

Lev

Lvi se vyznačují výraznou osobností a neutuchající touhou stát vždy v centru dění a pozornosti. Nikoho tak zřejmě nepřekvapí, že ani v souvislosti s ideálním šperkem nepůjde u Lvů o nic obyčejného a obvyklého. Naopak. V tomto ohledu Lev vybočuje úplně stejně, jako v každém jiném směru. U Lvů tak nejde o nic jiného, než o drahou sponu na pásek, originálně zdobenou kamínky.

Panna

U Pann se krásně snoubí zdobný charakter šperku a také jeho praktická stránka. Šperkovým favoritem Pann jsou hodinky. Ty jsou nejen praktickým nástrojem pro snazší organizaci jejich života, ale také jim velmi sluší. Panny preferují skromný a elegantní styl. Hodinky by proto měly být decentní, nenápadné a musí se hodit ke všem příležitostem.

Váhy

Váhy jsou známé tím, že bývají klidné za všech okolností. Mívají smysl pro vyváženost a v některých ohledech si velice potrpí na estetiku. Cení si krásy, ale zároveň prahnou po praktickém využití, ať už jde o cokoliv. U Vah se tak setkáte s radostnou odezvou, pořídíte-li jim šperk v podobě kvalitního a na míru vyrobeného přívěšku na klíče či na peněženku.

Štír

Vášeň, odhodlání, tvrdohlavost, loajalita a tajemno. Tím vším jsou Štíři specifičtí a krásně s těmito vlastnostmi koresponduje prsten z chirurgické oceli. Je trvanlivý, odolný a působí nezničitelně. Úplně stejně jako Štíři. Prsten může být zdobený nenápadným kamínkem, ale i výrazným kamenem, který má pro Štíra zvláštní význam.

Střelec

Střelcům kdekdo závidí jejich svobodomyslnost a nespoutanost. Střelec dělá a podniká věci, na které si většina lidí vůbec netroufne. Totéž platí i v případě šperků. Střelec je jedno z mála znamení, které si bez obav nasadí černý prsten a skutečně jej umí nosit. Většina z nás upřednostňuje nenápadnost, ale prsteny a náramky Střelců bývají spíše nápadnější a výraznější.

Kozoroh

Ambiciózní a praktický Kozoroh je známý tím, že umí šokovat. A to platí i v případě šperků. To, co je pro Kozoroha symbolem života, pro ostatní představuje strach a smrt. Že netušíte, o čem je řeč? Mrkněte Kozorohovi na přívěšek, který nosí na řetízku, a budete mít jasno. Pod svršky Kozorohů se totiž nejčastěji ukrývá stříbrná lebka s černýma očima.

Vodnář

Vynalézaví a excentričtí Vodnáři. Nebojí se vybočovat z řady a to, co si o nich myslí ostatní, je v žádném případě nemůže potrápit. Oceňují šperky z netradičních materiálů a i v souvislosti s nimi výrazně vybočují ze zajetých konvencí. Celkově by tak šperk pro Vodnáře měl být něčím, co podpoří jejich jedinečnost. Například unikátní přívěšek na tašku v podobě mírového znaku.

Ryby

Ryby jsou velmi romantické a úžasně snivé. Mívají sklony také k duchovním a esoterickým záležitostem, čili šperkem pro ně vhodným může být například starožitná brož originálního ražení. Bude pro ně mít jak osobní význam, tak emocionální hodnotu. Tu Ryby ke svému životu potřebují úplně stejně jako prožitky romantického charakteru.

napsala Bára Klímová

 

zdroje:

horoskopy.cz

https://www.vogue.com/article/zodiac-jewelry-for-every-astrological-sign

https://www.visualcapitalist.com/a-brief-history-of-jewelry-through-the-ages/

https://egyptian-fever.com/blogs/infos/the-history-of-egypt-jewelry-from-ancient-times-to-the-present-day

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz