Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Pískovny ve středních Čechách: letní volba značka ideál

Pískovny ve středních Čechách: letní volba značka ideál

25.7.2023 - redakce Babinet.cz

V přírodních koupalištích, pískovnách a jezerech se zaručeně osvěžíte. Navíc budete na čerstvém vzduchu a ve vodě bez chemie – a o to si letní dny vyloženě žádají! Přinášíme tipy, kam k vodě na přírodní koupaliště se zázemím do středních Čech.

 

Koupání v čisté vodě v jezerech vzniklých zatopením po vytěžení písku je ideální letní volbou. O patřičné zázemí v podobě toalet, sprch, převlékacích kabinek, stánků s občerstvením a také o herní prvky a zázemí pro sportování se přitom rozhodně bát nemusíte. Vstup na pláže je většinou zpoplatněn, stejně tak jsou zpoplatněna přilehlá parkoviště.

Jedním z nejhezčích přírodních areálů v Čechách, kde se vykoupete, zahrajete si sportovní hry nebo si dáte občerstvení, je jezero Lhota nedaleko Prahy. Příjemné prostředí ke koupání se nabízí u Proboštských jezer v oblasti plné zeleně s písečnými i travnatými plážemi. Ve středu jednoho z nich pluje prostorné plovoucí molo. Proboštská jezera jsou zároveň neodmyslitelnou součástí kulturního dění v Brandýse nad Labem – odehrávají se u nich koncerty, závody a spousta dalších akcí.

Těžbou písku v Polabské nížině vzniklo atraktivní rozlehlé koupaliště Jezero Poděbrady, vybavené veškerými potřebnými službami i Kempem na Jezeře. Výlet do lázeňských Poděbrad je zkrátka dobrou volbou i v parném létě.

Několik příjemných pláží mají pískovny v Sadské anebo v nedaleké Ostré. Další pískovnu vhodnou ke koupání ve středních Čechách najdete u obce Ovčáry nedaleko Kostelce nad Labem. Její hlavní pláž má velmi pozvolný vstup do vody. Poblíž Mnichova Hradiště se můžete směle vykoupat v pískovně Veselá, u níž najdete také areál pro wakeboarding. Na břehu zatopené pískovny u Neratovic vznikl Beach Park Mlékojedy, který přináší nejen možnosti k příjemnému osvěžení ve vodě a u vody, ale také stálou letní kulturní scénu. Lákavá je také pískovna Konětopy, která – s trochou nadsázky – nabízí koupání skoro jako u moře. Další tipy hledejte na www.strednicechy.cz. Další tipy na výlety hledejte na www.strednicechy.cz

zdroj: strednicechy.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip