Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Letní výlety s dětmi: osvěžující tipy ze středních Čech

Letní výlety s dětmi: osvěžující tipy ze středních Čech

25.7.2023 - redakce Babinet.cz

Přemýšlíte, kam vzít děti o prázdninách na výlet, který je bude bavit a zároveň poskytne žádoucí osvěžení? K vodě nemusíte vyrážet nutně jen do bazénů a jezer. Co takhle užít si svěží vodní radovánky v zooparku, farmparku, zábavním parku nebo třeba v expozici Vodního domu.

 

Výlety do zoologických zahrad a zooparků děti nikdy neomrzí, zvlášť když v nich potkáte zvířata z celého světa. Ve Farmparku Soběhrdy se vedle vás bude procházet skoro 250 zvířat nejrozmanitějších druhů. A co víc? V létě oceníte zdejší atrakce jako vodní svět, kropítko a plovoucí kruhy. O prázdninách jsou v provozu každý den. Až si budete chtít odpočinou, není nic jednoduššího než vyzkoušet zdejší plovoucí mola, houpací sítě a opalovací louky.

Netradiční dobrodružství čeká na malé i velké poblíž Zooparku Zelčín, kam můžete vyrazit nejen za zvířátky, ale můžete se také ubytovat na místním statku v apartmánech, chatkách i netradičně v týpí. V létě si užijete také jízdu na raftu při pohodové jízdě od splavu ve Vraňanech až po soutok Vltavy s Labem u Mělníka – o samotný raft i jeho dovoz a odvoz se postarají právě v zooparku Zelčín. Vody je vždy dostatek a míst ke koupání podél trasy také.

Zábavně-naučný park Mirakulum v Milovicích je sázkou na jistotu, která vždy vykouzlí úsměv v dětských očích a zaručí nekonečné hrátky. Součástí této země plné her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie je navíc také Vodní svět – unikátní vodní dílo, ve kterém si nejen děti užijí dovádění pod nápaditými vodními tryskami. Tak nezapomeňte na plavky.

Chcete vodu poznat opravdu dopodrobna? Udělejte si s dětmi výlet do středočeských Hulic. Jen kousek od vodní nádrže Švihov objevíte Vodní dům s moderní expozicí, která zábavnou formou informuje návštěvníky o významu vody pro přírodu a člověka. Svou roli tu hrají všechny lidské smysly: vedle zraku při poznávání zapojíte také sluch, hmat i chuť. Hravé duše pak zaplesají ve vodním atriu, kde budete mít za úkol poznat cestu vody. Řeku od pramene k ústí v něm symbolizují umělé vodní toky, které můžete sami ovládat pomocí čerpadel, pump, vodních mlýnků, hrází a rozvodníků. Mokré osvěžení zaručeno! Další tipy nejen na letní výlety s dětmi hledejte na www.strednicechy.cz.

zdroj: strednicechy.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip