Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Sáčky silikagelu nevyhazujte. Jsou úžasným pomocníkem v domácnosti

Sáčky silikagelu nevyhazujte. Jsou úžasným pomocníkem v domácnosti

16.7.2023 - redakce Babinet.cz

Malé sáčky, které si domů většinou přinesete s novou obuví, mají velice užitečnou vlastnost. Spolehlivě pohlcují vlhkost. Škála využití těchto sáčků je proto velmi široká. Hodí se všude tam, kde se potýkáme s vlhkostí. Sáčky jsou naplněny kuličkami oxidu křemičitého, který má vysoce absorpční schopnost. Tyto sáčky jsou vám možná známější jako silikagel. K čemu se vám doma budou hodit?

foto / Pixabay

Jak sáčky využít (nejen) v domácnosti

I přesto, že se na obalu vždy uvádí, že obsah sáčku není určen ke konzumaci, silikagel není toxický. Můžete tak tyto sáčky uložit i do spíže k rýži, či k luštěninám. S čím dalším vám sáčky umí pomoci?

Pakliže chctele sáčky opět využít, je NUTNÉ je opět vysušit. Dejte je na dvě minuty do mikrovlnky

  • Utopený telefon

Pokud vám telefon spadne do vody, první pomocí jsou právě tyto sáčky pohlcující vlhkost. Uložte telefon do krabice s těmito sáčky a telefon takto na první dobrou vysušte.

  • Staré fotografie

Tyto sáčky s oxidem křemičitým zachrání i fotografie. Fotky časem blednou, ale když k nim přidáte tyto sáčky, perfektní stav fotografie by se měl uchovat.

  • Žiletky

Žiletky bleskurychlým tempem tupíme často i tím, že je necháváme na vaně, nebo ve sprchovém koutě. Když se naučíte svou žiletku ukládat do plastové krabičky, ve které jsou tyto sáčky, prodloužíte životnost ostří.

  • Rychleji suché plavky

Teď v létě se vám tyto sáčky obzvláště hodí. Když mokré plavky uložíte k těmto sáčkům, budou suché podstatně rychleji.

  • Nářadí orcháníte před rzí

Kleště, šroubovák, nůžky a další kovové nářadí je velice náchylné k rezavění. Skladujte tedy nářadí v plastových boxech se silikagelem.

  • Uskladnění sezónního oblečení

Silikagel nám také pomůže se sezónním oblečením, které musíme na nějaký ten měsíc uskladnit. Pomocí silikagelu nám nezatuchne. A pokud přidáme i provoněný pytlíček, bude po uskladnění radost oblečení zase přemístit na své regály do skříně. 

 

Napsala Bára Klímová

zdroj: https://www.ceskestavby.cz/clanky/jak-vyuzit-silikagel-cili-sacky-s-absorpcnimi-kulickami-v-domacnosti-30612.html

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip