Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Vyhořelý vztah aneb Lze vrátit jiskru do manželství?

Vyhořelý vztah aneb Lze vrátit jiskru do manželství?

14.7.2023 - redakce Babinet.cz

Vztahy jsou opravdu složité, a když se snaží jenom jeden, obvykle to nikam nevede. Jenomže ne vždy chceme už jen při náznaku počínající neshody partnerský vztah opouštět. Někdy se ze vztahu zkrátka vytratí to, co jste zažívala na začátku. Motýlky v břiše a mravenčení ale můžete prožít znovu. Stačí jen pomaličku zájem probudit.

foto / Freepik

Stereotyp dříve či později dolehne na úplně každý vztah. Je přitom jedno, jestli už spolu žijete pěkných pár let, nebo jenom dva roky. Muž se začne víc věnovat svým kamarádům, častěji začne trávit čas mimo domov a věnuje se naplno svým koníčkům. Vy se možná už nestaráte o partnera tak pozorně jako na začátku vztahu, když jste ještě byla zamilovaná a udělala jste pro něj první poslední.

Ono je to logické. Nikdo by se přece nechtěl neustále o něco snažit a dobývat, když není co. Jenže když má muž ženu už „jistou“, nemívá potřebu pro ni masakrovat draky a ujít světa kraj, obrazně řečeno. Zkrátka si je jistý tím, co má – a časem to může dojít tak daleko, že si jen mlčky sní připravenou večeři, natáhne se pro pivo a kouká na televizi. Noční můra všech romantických duší, dalo by se říct.

Zkrátka a dobře, jestli jste otevřela právě tohle čtení, cítíte, že byste chtěla vztah zase posunout tam, kdy kdysi býval. Nebude to už tak jednoduché a nebudou fungovat stejné triky. Například připravit romantickou večeři, vzít si na sebe krásné šatičky a pustit mu jeho oblíbený film už tady asi nezabere. Můžete to samozřejmě zkusit, je tady však velké riziko, že to bude brát vlastně jako samozřejmost. Jeho přístup se tím ale nezmění.

Zaručený způsob, jak si vás všimne, i kdyby nechtěl

Přestaňte uklízet a starat se o domácnost. Možná smutné, ale spousta mužů časem začne brát domácí servis jako takový vydařený all inclusive. Prádlo vždy vyprané, nažehlené, nádobí umyté, večeře na stole, doma vždy čisto. A ještě svačinky do práce. No, zkrátka a dobře tohle přestaňte dělat. Uvidíte, že si toho všimne na sto procent. Není na škodu, aby se o sebe staral pár dní sám. Však on to zvládne. Teprve potom si možná uvědomí, co všechno pro něj děláte.

Buďte trošku sobecká

Myslet pořád jenom na něj je sice fajn, ale vy jste tady přece také. Zasloužíte si trochu toho rozmazlování, ať to bude nakupování nového oblečení, kosmetika, nový účes, cvičení, masáž. Zkuste o sebe víc pečovat a uvidíte, že si zaručeně všimne. Nejde však jenom o vzhled. Skoro každá žena má vyšší sebevědomí, když vypadá dobře a stará se o sebe.

Pracujte také na pocitech sebepřijetí

Jestli máte potíž s malým sebevědomím, které vám navíc ještě občas zhorší poznámka nepřející kolegyně, nebo žert, který třeba ani nebyl myšlen špatně, pamatujte na své kladné stránky. Připomínejte si, co všechno jste v životě dokázala, co máte za sebou. To, v čem všem jste dobrá, co umíte, v čem se vyznáte. Každý má právo na to mít rád sám sebe. Zkuste na tom zapracovat.

Tipy, které ho přimějí se na vás zaměřit:

Přestanete tolik uklízet a vyvařovat dobroty, jak bylo řečeno.

Zaměřte se více na svoje zájmy, začněte zkoušet nové věci. Dělejte něco, co vás bude bavit. Když se budete víc věnovat sama sobě, začnete pro partnera být víc vzácná.

Začněte se o sebe více starat po vzhledové stránce – pěkné oblečení, upravené vlasy, nebo sexy košilka může udělat divy. Nemusí to být ani moc okaté a prvoplánové, ale muž si časem určitě všimne, že se o sebe víc staráte.

Začněte s nějakým pohybem a cvičením. Myslete při tom hlavně na svoje zdraví. Ale vězte, že se to kladně projeví i na vašem těle. Budete víc svěží, mít víc síly než kdy dřív.

Můžete trošku koketovat s jinými, ale pozor, jen s mírou, a ne moc okatě. Tohle zafunguje jen v případě, kdy o vás neztratil zájem úplně. Cílem je vyvolat v něm pocity žárlivosti a vzbudit nejistotu. Díky nim si může uvědomit, co ve vás má a zase se začít víc snažit.

Projděte staré vzpomínky, jako jsou fotky a videa. Můžete se například prohrabovat fotkami, připomenout si, jak vám spolu bylo hezky. Nechte nějakou fotku na viditelném místě, aby ji viděl. Měla by to být hřejivá vzpomínka vás obou.

Pište mu vzkazy. Nechte mu nějaký zajímavý vzkaz, nebo esemesku, když to nebude čekat.

Zkuste naplánovat něco neobvyklého, co by od vás nečekal. Když má třeba rád hraní deskových her, které vás příliš nezajímá, naplánujte událost, či akci, kde budete deskové hry hrát. Může se to týkat kteréhokoliv jeho zájmu.

 

Napsala ŠT

zdroj: redakce

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip