Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  Léto, kultura, pohoda: užívejte plnými doušky ve středních Čechách

Léto, kultura, pohoda: užívejte plnými doušky ve středních Čechách

29.6.2023 - redakce Babinet.cz

Středočeské kulturní léto zaručuje kopec zážitků i nefalšovanou letní pohodu. Teplé letní večery jsou pro kulturní představení pod širým nebem jako stvořené. Užijte si je na neobvyklých místech a kulturu klidně spojte s výlety po okolí.

 

Středočeské kulturní léto tak jako každý rok opět rozproudilo neobvyklé lokace napříč celým krajem, potrvá až do 23. září. A že je z čeho vybírat! Připravena jsou divadelní představení pod širým nebem i na půdě muzeí a památníků, koncerty, nový cirkus i letní kino, letos nově navíc také programy pro děti. Na své si přijdou milovníci klasiky i nových trendů.

Regionální muzeum v Jílovém u Prahy na svém open-air jevišti uvede skupinu Jelen a mnoho dalších divadelních souborů. Do parku Památníku Antonína Dvořáka – do míst, která mistra inspirovala – se vrací opera Rusalka. Na Smetanovu komickou operu Dvě vdovy se těšte na nádvoří Muzea T. G. M. Rakovník. Již tradičně to žije ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. Divadelně živo bude také v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích. Kultura vstupuje také do středočeských skanzenů. Ve Vysokém Chlumci například uvedou přestavení Pohádky do kapsy. Regionální muzeum Mělník bude hostit nesmrtelný příběh Nikoly Šuhaje loupežníka Balada pro banditu, a to konkrétně ve skalním obydlí ve Lhotce.

Hořovice, Benátky nad Jizerou, Mladá Boleslav, Kladno, Beroun, Vlašim, Hrusice, Kouřim, Točník, Dobříš a další – to vše jsou lákavé lokality, ve kterých se Středočeské kulturní léto 2023 odehrává. Další tipy na výlety hledejte na www.strednicechy.cz

zdroj: strednicechy.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další tipy

Náš tip