Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Styl a pohodlí pro vaši koupelnu: Jak vybrat koupelnovou předložku?

Styl a pohodlí pro vaši koupelnu: Jak vybrat koupelnovou předložku?

23.6.2023 - redakce Babinet.cz

Koupelna je jednou z nejdůležitějších místností v domě či bytě. Vyžaduje proto pravidelnou údržbu i pečlivý výběr vybavení, aby vám vydrželo dlouhé roky. Oblíbeným koupelnovým doplňkem je podložka pod nohy, která nejen dotváří celkový design místnosti, ale také poskytuje pohodlný povrch pro vaše chodidla.

Sto koupelen, sto provedení. Každý má osobitý vkus, a také koupelny se mohou vyskytovat v různých designech podle preference majitelů. Právě styl je důležité zohlednit při výběru vhodných koupelnových doplňků, podložek nevyjímaje. Koupelnové předložky by měly ideálně ladit s ostatním vybavením i dekorem. Pokud máte moderní koupelnu s hladkými liniemi a minimalistickým designem, pak i předložka by měla být jednoduchá, bez vzorů a dalších potisků. Naopak rustikální nebo vintage styl zase snese výraznější barvy a vzory.

Rozměry jsou klíč

Než si podložku pořídíte, koupelnu si změřte. Koupelnová podložka může vypadat mnohem větší na obrázku než ve skutečnosti a obráceně. V každém případě je dobré mít přesnější představu o rozměrech koupelny, abyste nešlápli vedle. Obrazně i doslova řečeno.

Nezapomeňte na praktičnost

Kromě vzhledu je důležitá i praktický funkce koupelnových předložek. Ty by měly být ideálně protiskluzové díky zadní pogumované vrstvě. Předložka tak nebude na hladké dlažbě klouzat, ale zůstane přesně tam, kde ji potřebujete mít. Dodá vám jistý krok při vylézání ze sprchového koutu či vany.

Materiál koupelnových předložek

Mezi nejpopulárnější materiály koberečků do koupelny patří nylon, polyester či polypropylen. Ty můžete prát bez obav v pračce. Právě syntetická vlákna mají oproti těm přírodním výhodu: Nasávají více vody a jsou odolnější proti plísním. Kromě toho existují předložky:

  • Dřevěné
  • Pěnové
  • Bambusové
  • Froté
  • Bavlněné

Tvar koupelnové předložky

Podle velikosti koupelny volte tvar koberečku. Můžete-li si dovolit větší podložku, pak volte ovál nebo obdélník. Bojujete-li s každým centimetrem, pak volte čtvercový nebo kruhový tvar, který bude zabírat méně místa. Specifické jsou i podložky k WC, které svým tvarem kopírují toaletní mísu.

TIP: Jestliže máte koupelnu a záchod propojený, pak je dobré sladit předložky k toaletě i do koupelny v jednotném designu. Vybírat můžete třeba na https://www.sinsay.com/cz/cz/.

Jak pečovat o koupelnovou předložku?

Koupí to samozřejmě nekončí. Důležitá je také pravidelná údržba, protože se v koupelnové předložce mohou pravidelně zabydlovat roztočit, vlasy, chlupy či plísně. Kvalitní koupelnová předložka by se měla dát bez problémů prát, pro jistotu si ale způsob praní vždy ověřte na štítku konkrétního produktu.

TIP: Víte, jak často koupelnovou předložku měnit? Pokud koupelnu využívá několik členů rodiny, pak se vyplatí ji prát každý týden, abyste se zbavili nashromážděných nečistot. Pokud koupelnu využíváte ve dvou nebo dokonce v jednom člověku, pak stačí klidně dvoutýdenní až měsíční interval praní.

Předložky z froté či bavlny jsou skvělé v tom, že se dají prát přímo v pračce. Jiné materiály, například plast, se v pračce prát nedají, je potřeba je vydezinfikovat a pořádně omýt pod tekoucí vodou.

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Bělousek
29.6.2023 08:28

Hezký článek. Já nakupuji v Sinsay a jsem spokojená. Nedávno jsme renovovali celou koupenu a musím říct, že jsem moc spokojeni, jak s koupelnovým nábytkem https://www.expedo.cz/koupelnova-sestava-denna-i-s-umyvadlem_125005?v=128590, tak i s ručníky ze Sinsay. Vřele vše doporučuji.

Další z magazínu

Náš tip