Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Nejvhodnější povolání podle znamení zvěrokruhu. Z koho by byl dobrý učitel či psycholog?

Nejvhodnější povolání podle znamení zvěrokruhu. Z koho by byl dobrý učitel či psycholog?

20.6.2023 - redakce Babinet.cz

Každé znamení zvěrokruhu disponuje unikátními vlastnostmi, které se odrážejí i v profesním životě. Pokud tyto vlastnosti navíc necháte vyniknout, dá se předpokládat, že nebudete mít problém dělat pracovně to, co vás baví a jít si za svým. Dnes se tak společně podíváme na to, jaká povolání se nejlépe hodí k jednotlivým znamením. Ať už jedete na vlně zvídavosti nebo například hledáte inspiraci pro nové zaměstnání, na své si rozhodně přijdete tak jako tak.

foto / Freepik

Beran

Berani se vyznačují ohromnou autoritou. Tichou, ale zároveň velice výraznou. Beran nemusí křičet, aby jej někdo následoval nebo uposlechnul. Ideální povolání pro Berany je tak v prostředí, kde tento jejich rys může vyniknout. Najdeme je proto často mezi fitness trenéry, mezi vysoce postavenými manažery, vojenskými důstojníky či vedoucími pracovníky u velkých firem.

Býk

Od Býků bychom se mohli učit trpělivosti, vytrvalosti a houževnatosti. Těmito vlastnostmi se Býci od mnohých v davu značně odlišují. Dokonce jsou nejspokojenější a nejvděčnější ve chvíli, kdy dostanou zapeklitý úkol, na který si nikdo jiný netroufá. Býci se mohou blýsknout v profesích, jako je například bankovnictví, prodej realit nebo kontrola kvality.

Blíženci

Blíženci mívají šťastnou povahu a radost jim udělá kde co. Zrozenci Blížence mají také úžasný dar v souvislosti s povoláním. Umějí totiž to, co málokdo z nás. Blíženci se jednoduše naučí mít rádi jakékoliv povolání a ať pracují kdekoliv, hledají pozitiva. Tento přístup se jim rozhodně vyplácí a bývají skvělými pracovníky obecně. Ať už pracují rukama či hlavou.

Rak

Srdce Raků bije pro péči, výchovu, vzdělávání a pro nikdy nekončící rozvoj sebe i druhých. Není proto divu, že jedince v Raku nejčastěji najdeme na poli sociálních služeb. Tam, kde Raci pracují, bývají oblíbení a jejich svěřenci, například v pubertálním věku, se na ně s důvěrou často a rádi obrací. Raky známe jako ošetřovatele, pečovatele, sociální pracovníky nebo učitele.

Lev

Lvi mají perfektní tah na branku, nestydí se, věří si a umí také efektivně využít svého charisma. Jsou skvělými řečníky a umějí se vyjadřovat s potřebným citem i v těch nejožehavějších tématech. Lidé mají tendenci Lvy následovat a snadno se nechají strhnout jejich nadšením pro danou věc. Lvi jsou jako stvoření pro reklamní agentury nebo na vysoké obchodní posty.

Panna

Veliká devíza Pann spočívá v ohromné snášenlivosti stereotypu. Ten Pannám absolutně nevadí a nad rutinní prací nikdy neohrnují nos. To Panny pasuje na šikovné zaměstnance v těžkých oborech, jako je například gastronomie či práce v obchodě přímo za pokladnou. Panna dokáže zazářit i v tom zdánlivě nejobyčejnějším povolání a v kolektivu je za hvězdu.

Váhy

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že profesní život Vahám do jisté míry komplikuje jejich nekonečná nerozhodnost. Na druhou stranu mají silně vyvinutý smysl pro spravedlnost. Jakmile se někde někomu jen v náznaku křivdí, Váha je značně popuzená. Z Vah bývají obávání a vážení advokáti, obchodní partneři, lékaři, ale také ti nejspolehlivější automechanici či technici.

Štír

Štír je velmi ambiciózní a precizní. Umí jít za svým cílem a tomu, co právě dělá, věnuje Štír maximální pozornost. Jejich kariérní život bývá povětšinou velmi úspěšný hlavně díky tomu, že zrozenci Štíra dělají přesně tu profesi, kterou chtějí. Můžeme je potkávat mezi policisty, lékaři, chemiky, v žurnalistice nebo v jiných médiích.

Střelec

Střelci jsou stejně tak svobodomyslní, jako dobrosrdeční, otevření, laskaví a ochotní pomoci klidně i uprostřed noci. Tyto povahové vlastnosti se hodně propisují také do jejich profesního života a volí si záměrně takové pracovní pozice, které je o svobodu nepřipraví. Po Střelcích tak pátrejme v řadách cestovních průvodců, mezi fotografy, svatebními koordinátory či spisovateli a redaktory.

Kozoroh

Kozoroh je zvyklý pracovat hodně. Jeho práce nekončí úderem konkrétní hodiny, ale tehdy, až je daná činnost skutečně hotová. Nad Kozorohem nemusíte stát a hlídat, zda svůj úkol plní dobře. Na jeho svědomitost se můžete maximálně spolehnout. Většinou je najdeme na vedoucích pozicích v jakémkoliv oboru. Vynikají však v těch manuálně orientovaných či ve školství.

Vodnář

Vodnář je laděný extrémně humanitárně. Chce pomáhat, radit, směrovat a být k ruce každému, kdo to potřebuje. Zároveň je klidný, trpělivý a umí naslouchat, když jde o práci. Byť nejde zrovna o časté povolání, mnoho Vodnářů najdeme mezi kněžími. Dále pak mezi sociálními pracovníky, v mateřských školách nebo v uměleckých směrech.

Ryby

Zdravotní sestry, lékaři a lékařky, psychologové, terapeuti nebo masérky a maséři. Tato povolání se k povahám Ryb krásně hodí a přináší jim uspokojení. Ryby jsou ale také mimořádně zručné a můžeme se na ně obrátit například s cukrařinou či s profesionálním šitím. V práci jsou Ryby laskavé, vlídné komunikativní a hodně flexibilní.

 

napsala Bára Klímová

zdroj:

https://www.astroved.com/articles/best-professions-for-every-zodiac-sign

https://www.bustle.com/life/best-career-zodiac-sign-astrologers

horoskopy.cz

https://www.popsugar.co.uk/smart-living/Best-Careers-Zodiac-Signs-46438241?utm_medium=redirect&utm_campaign=US:CZ&utm_source=search.yahoo.com#photo-46439442

https://www.beliefnet.com/inspiration/astrology/the-top-professions-for-every-zodiac-sign.aspx

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz