Babinet.cz  /  Kam vyrazit  /  Středočeský kraj  /  3 tipy, kam z Prahy na výlet: tam na kole, zpět vlakem

3 tipy, kam z Prahy na výlet: tam na kole, zpět vlakem

28.5.2023 - redakce Babinet.cz

Sezóna cyklovýletů je tu. Vydejte se z Prahy všemi směry a se zpáteční cestou si nedělejte starosti: i s kolem se pohodlně svezete vlakem. Kam to bude? Máme pro vás tři tipy.

Cyklostezka Říčany u Prahy, Ladova ves / foto Aleš Motejl

Na pivo do Řevnic

Ze Smíchova se vydejte po cyklostezce podél Vltavy a od soutoku s Berounkou dál po berounské cyklotrase. Těšte se na krásné výhledy do malebné krajiny, na jez Černošice s Blukským mlýnem i výhledy na přírodní park Hřebeny a Hladkou skálu. V létě se na městské pláži v Černošicích můžete nejen občerstvit, ale i vykoupat. V Dobřichovicích si dopřejte odpočinek u jezu s výhledem na dobřichovický zámek, v Řevnicích zase za odměnu něco dobrého k jídlu a pití. Proslulý je místní pivovar v budově bývalého nádraží. Pivko si můžete dát s čistým svědomím, zpět do Prahy se totiž příhodně dostanete vlakem CityElefant.

Cyklisté na Labské stezce / foto Martin Špelda Partnerství o. p. s.

S dětmi za Josefem Ladou

Před pár lety vybudovaná cyklostezka je vhodná na výlet pro rodiny s dětmi. Trasu si navíc můžete kdykoliv zkrátit a vrátit se vlakem. Potkávat budeme mnoho odpočívek a informačních tabulí s tematikou Josefa Lady. Od železniční stanice v Praze-Kolovratech vyjeďte směrem do Říčan, kde objevíte hned dva fotorámy. Fotka musí být! Dál pojedete kolem několika rybníků až do Ladovy vsi s interaktivními prvky pro děti i zázemím vhodným pro grilování. V Hrusicích navštivte Památník Josefa Lady a jeho dcery Aleny nebo se občerstvěte v jedné z místních restauracích vyzdobených nezaměnitelnými Ladovými ilustracemi. Vlak zpět odjíždí z vedlejších Senohrab.

Cyklisté v Poděbradech / foto MCU Libor Sváček

Za pohodou do Poděbrad

Z Prahy od metra Černý Most nebo od nádraží Praha-Horní Počernice šlápněte do pedálů po cyklotrase Eurovelo 4, známé též jako Greenway Jizera. Dostanete se do Lázní Toušeň nedaleko soutoku Labe s Jizerou a přes Čelákovice do Přerova nad Labem, kde se nachází zajímavý skanzen. Pohodová projížďka vás dovede až do Kerska, které se proslavilo životem a tvorbou Bohumila Hrabala. Byl by hřích nedat si divočáka se šípkovou nebo se zelím v Hájence, kde slavný spisovatel vyseděl důlek. V Sadské se můžete vykoupat v jezeře nebo si prohlédnout nedaleký unikátní písečný přesyp u Pístů. Další lákavou zastávkou je Nymburk, odkud už vás asfaltová Labská stezka dovede do Poděbrad – elegantního lázeňského města se zámkem a příjemnou kolonádou plnou podniků lákajících k závěrečnému posezení s dobrým jídlem a pitím.

 

zdroj: strednicechy.czVaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další tipy

Náš tip