Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Kozorozi jako mistři dialogu a Váhy jsou nerady středem pozornosti

Kozorozi jako mistři dialogu a Váhy jsou nerady středem pozornosti

13.5.2023 - redakce Babinet.cz

Ač se to na první pohled nezdá, komunikace s ostatními je obzvláště těžká disciplína. Ne každý je nám po chuti a to se na ní hned projeví. Problémy s komunikací ale míváme i v souvislosti s lidmi, které naopak máme rádi. S blízkými se nám dokonce možná občas komunikuje ještě obtížněji než s lidmi, ke kterým žádnou náklonnost nechováme. Jak zdatná jsou v komunikaci jednotlivá znamení zvěrokruhu?

foto / Pexels

Beran

Berani to se slovy umí. Jsou to přesně ti lidé, které byste dokázali poslouchat hodiny a hodiny. Berani do vínku dostali ohromně podmanivé vyjadřovací schopnosti a umí jít pěkně k věci. Jejich vyprávění nikdy nenudí a vnímají, co posluchače osloví.

Býk

Býci většinou mají hodně načteno. Informace a vědomosti předávají s absolutní lehkostí. Vypráví poutavě a výrazně gestikulují. I to nejkomplikovanější téma umí podat tak, že mu každý rozumí. Býk volí srozumitelná slova a vyjadřuje se lidsky.

Blíženci

Když potřebujete rozpohybovat komunikaci, přizvěte si na pomoc Blížence. Ať bude téma sebeožehavější, Blíženec bude dobře vědět, jak jej začít citlivě rozplétat. Umí také dlouze naslouchat, což je pro komunikaci rovněž důležité.

Rak

Raci se rádi poslouchají a občas neodhadnou, že už mají přestat chrlit slova. Paradoxně však téměř nemluví o sobě. Ač účastníky diskuze nepustí ke slovu, mluví o druhých. A mluví o nich hezky, pochvalně a vyzdvihují jejich silné stránky. 

Lev

Lev má komunikaci v malíku. Lvi si krásně hrají se slůvky a mají bezvadně vypilovaný cit pro takt. Přesně taková je i jejich mluva a komunikace obecně. Lev má charismatický projev, pronáší okouzlující věty a s druhými komunikuje mimořádně skvěle.

Panna

Panna často působí plaše, tiše a v některých případech až zakřiknutě. Můžete si však být jisti, že během chvil, kdy Panna mlčí, pečlivě mapuje a navíc má neskutečně dobrou paměť. Při případné konfrontaci tak Pannu na ničem nenachytáte, ta ví své.

Váhy

Váhy nepotřebují být středem pozornosti. Nebudou vás zásobovat vtipnými historkami a dokonce nebudou mluvit ani tehdy, když se to po nich chce. Jakmile ale ukážete, že jste ohleduplný posluchač, zažijete s nimi nezapomenutelné debaty.

Štír

Štír je velmi zábavný, zajímá se o hromadu věcí a ty také umí popsat. Pokud je nějaký problém, Štír jej umí fantasticky řešit, jde li o komunikaci. Nebude vám podsouvat své názory, ale jemně vás vtáhne do debaty natolik, že Štíra budete chtít poslouchat.

Střelec

S komunikací jakéhokoliv charakteru nemají Střelci žádný problém. Se Střelcem můžete probrat jak to příjemné, tak i to nejnepříjemnější téma. Střelec umí debatu odlehčit a je velmi inspirativní. Lidé mají chuť s nimi diskutovat.

Kozoroh

Kozoroh vždy ví něco víc. I když vám to třeba hned neřekne a dlouho se tváří tak, jako by vůbec netušil, oč jde, stoprocentně ví. Věci nikdy neříká jen tak a důležitá sdělení pronáší v pravou chvíli. Kozorozi jsou navíc mistry dialogu a mají příjemný projev.

Vodnář

Vodnáři mluví rychle, svižně a nemusíte z nich nic příliš dlouho tahat. Vodnář nebude chodit kolem horké kaše a nemá problém nastolit i téma, do kterého se ostatním nechce. Na Vodnářích je fascinující i to, jak umí dotáhnout debatu do velkolepého konce.

Ryby

Ryba je spíše posluchač než řečník. To ji ale v komunikaci nijak neomezuje, naopak. Ryba neskutečně dlouho poslouchá, nasává tón, rozpoložení a celkově to, co k ní druhý člověk vysílá. Ryba všechno zpracovává, vyhodnocuje a až nakonec pronáší brilantní řeč.

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.yourtango.com/2018310364/zodiac-signs-communication-style-astrology-horoscope

https://www.horoscopelogy.com/us/articles/astrology/which-communication-style-suits-your-zodiac-sign/

https://www.thelist.com/392816/heres-what-your-zodiac-sign-says-about-your-communication-style/

https://www.yourtango.com/2019330376/horoscope-how-each-zodiac-sign-uses-their-communication-skills-in-relationship-according-astrology

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz