Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Spolehlivé Váhy i opatrní Štíři. Nejen to jsou ta nejpragmatičtější znamení zvěrokruhu

Spolehlivé Váhy i opatrní Štíři. Nejen to jsou ta nejpragmatičtější znamení zvěrokruhu

6.3.2023 - redakce Babinet.cz

Mnoho lidí si umí stanovit cíle, ale ne všichni vytyčených bodů nakonec dokážeme skutečně dojít. Někdy nás odradí překážky nebo náročnost úkolů a cílovou pásku tak nepřetneme. Existují však ale výjimky, které málokdy přistihnete při tom, že by něco vzdávaly. Ač se to na první dobrou nezdá, těmto držákům pomáhá jejich pragmatismus a také schopnost praktického myšlení. Tito lidé milující hádanky, hry, rébusy, kvízy a vše, co souvisí s logikou, absolutně září, když jde o praktická řešení.  Pojďte se tak společně s námi podívat, kterých znamení se tyto schopnosti a dovednosti týkají konkrétně.

foto / Freepik

Beran

První ze čtyř nejpraktičtějších znamení zvěrokruhu je dle astrologů Beran. Jejich silně rozvinutá praktická i pragmatická stránka hodně souvisí s tím, že Berani jdou obecně za tím, co si vytyčí. Beran se nehroutí z překážek a komplikací. Naopak. Bere je jako výzvy a vždy dokáže zvolit tu nejjednodušší a nejpřímější cestu, která jej nakonec skutečně dovede k úspěchu. A přesně tak je to i s jeho praktickou stránkou. Beran nepotřebuje návody a dlouhé studium nějakých pokynů. Beran zkrátka jde a věc udělá s vědomím, že případné zádrhely úspěšně odstraní až během procesu. Je si absolutně vědom toho, že se komplikace může objevit a je také absolutně odhodlaný ji vyřešit. Tento znak je pro Berany typický.

Rak

Druhým nejpraktičtějším a nejpragmatičtějším znamením zvěrokruhu jsou jedinci v Racích. I u nich můžeme šikovně rozvinuté praktické dovednosti spojit především s jejich charakterem. Raci si totiž vystačí s málem a i s těmi nejomezenějšími možnosti dotahují věci do konce. Od toho se jejich praktická stránka hodně odvíjí a zároveň je to reálie, která tyto praktické dovednosti rozvíjí. Rakům v souvislosti s praktickou povahou situací a věcí hraje do karet i jejich emocionální ražení. Když si tak Rak neví rady, ale současně také moc dobře ví, že to či ono se bez kapky pragmatismu neobejde, zabrnká na emotivní strunu někoho povolaného.

Váha

Váhy jsou sice neskutečně váhavé a všechno jim trochu déle trvá, když jde o jasné rozhodnutí, ale to jim v jejich těžkém pragmatismu vůbec nebrání. Jedinci ve Vahách jsou s největší pravděpodobností nejpragmatičtějším znamením vůbec. Nejsou příliš dominantní a vůbec jim nevadí, když mají plnit úkoly. Ty však musí být jasné, srozumitelné a přesně nalinkované. Jinak je Váha ztracená a její pragmatismus nemůže vyniknout tak, jak by si schopnosti a šikovnost Vah zasloužily. Když ale Vahám poskytnete komfortní podmínky, můžete očekávat jedině ty nejspolehlivější a nejdokonalejší výsledky. Váha se svým pragmatismem totiž neumí nic odbýt jen tak.

Štír

Štíři jsou velice tiché znamení, které nejraději ze všeho bedlivě pozoruje. Pozoruje okolí, pozoruje ostatní, pozoruje různé skutečnosti a detaily. V tom je koneckonců také ohromná síla Štírů. Vědí a vidí to, co ostatní ne. Je ale potřeba počítat také s tím, že přesně toto proti vám Štír kdykoliv použije, pokud mu ublížíte nebo jej zradíte. Některé vztahové věci vidí Štír složitějšími, než ve skutečnosti jsou. Jakmile ale jde o pragmatismus či praktickou stránku, je tomu přesně naopak. Štír vám během chvilky nastolí geniální řešení i v situaci, která je pro ostatní neřešitelná. Štír se obecně hodně věnuje tomu, aby byl jeho čas využitý co nejefektivněji. A daří se mu to velice dobře.

napsal Bára Klímová

zdroje:

https://bestlifeonline.com/practical-zodiac-sign-news/

https://www.yahoo.com/lifestyle/most-practical-zodiac-sign-according-140347423.html?fr=sycsrp_catchall

https://www.yourtango.com/2020330698/horoscope-what-each-zodiac-sign-practical-about-according-astrology

https://www.horoscope.com/zodiac-signs

 

 

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz