Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Byliny a koření podle vašeho znamení: Máta pro Panny, Rakům skořici

Byliny a koření podle vašeho znamení: Máta pro Panny, Rakům skořici

19.2.2023 - redakce Babinet.cz

Koření a byliny s astrologií souvisí už od pradávna. V dnešní moderní době tyto souvislosti, znalosti či disciplinu známe spíše jako astrologické bylinkářství. To vše se řadí mezi oblíbené a hojně vyhledávané hlavně mezi jedinci, kteří příliš nefandí chemickým přípravkům. Ať už jde o kosmetiku, stravu nebo zdraví, astrologické bylinkářství je schopné dát vám odpověď na to, jaké bylinky a koření jsou pro vaše znamení to pravé ořechové.  

foto / Freepik

Beran

K Beranům neodmyslitelně patří bazalka, kopřiva, kerblík, pelyněk a pelargonie. Především pelyněk je pro Berany obzvláště vhodný. Pomáhá totiž s trávicím ústrojím, se kterými mají Berani velice často nejrůznější problémy.

Býk

U Býků jde v souvislosti s bylinami a kořením o mátu, tymián, sléz, zázvor a kurkumu. Konkrétně s mátou umí Býci hotové zázraky, když jde o prostředí kuchyně. Býci ji umí zakomponovat téměř do všeho a nebojí se experimentů.

Blíženci

S Blíženci přichází k hlavnímu slovu především kopr, petržel, anýz, levandule a majoránka. Sami si můžete všimnout, že Blíženci se velice dobře orientují v čajích. Pokud vás škrábe v krku, Blíženec vám vždy poradí majoránkový čaj.

Rak

Šalvěj, aloe vera, citronová tráva, skořice a petržel. To jsou byliny a koření, bez kterých by Raci byli v mnoha případech ztraceni. Z aloe vera vám z patra nadiktují recept na účinnou omlazující masku a skořicí vylepšují jogurt i kávu.

Lev

Lvi mají velkou slabost pro citronovou kůru. Zvládají ji s přehledem používat i v kombinacích s masem nebo s luštěninami. To jim jde skvěle. Ke Lvům pak dále patří slunečnice, estragon, heřmánek a velice výrazný muškátový oříšek.

Panna

Panna je mátový maniak. Umí vkusně zacházet jak s mátovou vůní, tak s mátovou chutí. V domácnosti Pann tak vždy najdete něco, co s mátou souvisí. Ať už jde o svíčky nebo o čaj. Dále preferují majoránku, římský kmín, kopr a bazalku.

Váhy

Váhy tíhnou k lehce ovocným, ale zároveň také ostrým vůním a chutím. Jde tak například o bezové listí, třezalku, tymián, rozmarýn a zázvor. Ne léčivé účinky zázvoru pak nedají dopustit především tehdy, je li někdo z jejich blízkých nachlazený.

Štír

Koriandr, šalvěj, bazalka, nové koření a bobkový list. Těmito bylinkami a kořením se vyznačují tajuplní Štíři, kteří jsou schopni bez přípravy odvyprávět vám detailní historii kdejaké léčivky či koření. V kuchyni jim pak dominuje zmíněný koriandr.  

Střelec

Střelci mají velmi blízko ke kozlíku lékařskému, šafránu, kerblíku, šalvěji a k lipovému květu. Hlavně se zmíněným kerblíkem pracují Střelci velmi často. Přidávají jej v létě hodně do pomazánek, do bylinkového másla, k masu i do polévek.

Kozoroh

Rozmarýn, estragon, kmín, česnek a tymián. To jsou favoriti Kozorohů. Jde li o kosmetiku a například o bylinnou koupel, sáhnou nejčastěji po solných směsích s rozmarýnem. Když jde o kuchyni, preferují kombinaci kuřecího masa a rozmarýnu.

Vodnář

Na koupelnové poličce u Vodnáře najdete v drtivé většině případů bylinné masti s příměsí kostivalu lékařského. Na jeho léčivou schopnost se Vodnáři hodně spoléhají a umění jej využít se dědí po generace. Dále tíhnou ke kurkumě, tymiánu, rozmarýnu a oreganu.

Ryby

Skořice, hřebíček, šalvěj, pampeliška a heřmánek. Tyto bylinky a koření patří k Rybám. Skořice jim nesmí chybět v žádném dezertu a hřebíček je jejich nezbytný pomocník, když jde o bolesti zubů. Hřebíčkový lektvar mají vždy po ruce.

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.thespruce.com/herbs-corresponding-to-horoscope-1762360

https://everydayhoroscopes.com/articles/what-is-your-astro-herb

https://www.astrologyanswers.com/article/which-herb-you-should-work-with-based-on-your-zodiac-sign/

https://www.thespruce.com/how-to-grow-thyme-1402630

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

graceful
23.2.2023 10:29

Thanks for your sharing. I have learnt a lot from this post. The information is really useful for me. I can know how to deal with people of different personality. [url=https://www.atonerstore.com/product/hp-117a-yellow-w2072a-hp-150nw-compatible-toner/”>HP 117A Yellow W2072A HP 150NW Compatible Toner[/url]

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz