Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Než sundáme kabáty aneb Jaru bude vládnout přirozenost

Než sundáme kabáty aneb Jaru bude vládnout přirozenost

2.2.2023 - redakce Babinet.cz

Dámy, do prvních jarních dní nám sice zbývá ještě několik týdnů, nicméně bychom je měly správně využít pro regeneraci těla a duševní očistu vůbec, abychom až sundáme oteplené kabáty, kozačky a čepice, už nemusely již řešit vzniklé nedostatky získané během zimy, které se na našem těle projevily. Nejen pohledem do zrcadla, ale i kontrolou svého jarního oblečení ve skříni poznáme, jak na tom naše postava je. Vyzkoušejte oblíbené džíny, přiléhavé šaty či sukni a hned se dozvíte, jak na tom jste. Máme právě těch zmíněných pár týdnů na to, abychom na sobě měly pořádně zapracovat.

foto / Pexels

Na bolavou duši vám určitě pomůže alespoň víkendový relax v lázních. Plavání, příjemné procedury, změna prostředí, klid vás určitě krásně naladí. Pokud nemáte dostatek času, zajděte alespoň do kina, do divadla na dobrou komedii, koncert s kamarádkou na kávu do oblíbené kavárny, či na masáž ke správnému fyzioterapeutovi.

Na kila navíc, či povolené svalstvo začněte se správným stravováním. Omezte zimní tučná a sytá jídla a nastavte svůj organismus na jarní očistu. Více zeleniny, pravidelně ovoce a libové maso, bílkoviny. Dopřejte si oblíbenou jógu, posilovnu, fitness, zkuste více plavat. Začněte s delšími procházkami. Co třeba vyzkoušet indiánský běh, chvíli chůze, chvíli běh.

Pro ty, které na váze objevily více jak 5 kg navíc bych měla jednu radu, dodržovat menší příjem kalorií a zvýšit pohyb, výdej. Dodržovat jídelníček s přesnou pravidelností. Dát si závazek, že do 2 měsíců to zvládnu. Např. že dopnu své oblíbené džíny. Všechny ženy přece nemusí mít velikostí 36. I žena s velikostí 40, jež má pevnou postavu, správné držení těla a znatelně o sebe pečuje, může být přitažlivá. Hmotnost či velikost šatů nehraje tak velkou roli. Důležité je pevné tělo, vypracované pevné svalstvo, pěstěná pleť a upravené vlasy.

Pobyt v přírodě a v pohybu je ten nejlepší relax a regenerace.  Vyčistí hlavu, odplaví stres nastartuje pozitivní mysl.

Vlasy, které jsme schovávaly v zimě pod čepicí si zaslouží návštěvu kadeřnice. Barvu a střih, který jste odkládaly si po dlouhých měsících zaslouží pořádnou úpravu. Právě teď je ta správná doba na ní. Nedoporučuji šetřit a barvit či stříhat vlasy doma. Vyčleňte si 2 hodiny čas a dopřejte si kadeřnickou péči u prestižního kadeřníka. Uvidíte, že se vám vyšší investice vyplatí.

Samozřejmě péče o ruce, nehty a chodidla si zaslouží také vaši pozornost. Manikůru a pedikůru si dopřejte v salonu, ale i např. v čínských kosmetikách (kdo má omezené finance) , kde např. pro studentky mívají velké slevy.

Péče o pleť je o pravidelnosti. Po dvou letém období nošení roušek, práce z domova a nepravidelné či vůbec žádné návštěvě kosmetičky si dopřejeme pořádnou péči v kosmetickém salonu. Kdo nechodil pravidelně, nyní je ten správný čas. Vyčistění pleti, odstranění znamének, úpravy tvaru a barvy obočí, regenerace pleti atd… Udělejte si na sebe čas a dopřejte si péči v kosmetickém salonu. Než sundáme roušky, jistě jí stihnete několikrát, a to pak bude na vaší pleti pořádně znát.

Všemu umělému již dávno odzvonilo

Má rada na závěr.  Vyhněte se silně kontrastní barvám na vlasy od vaší přirozené.. Nenosí se umělé hustě nepřirozeně barvené obočí, nalepené řasy, nastavené dlouhé vlasy, dlouhé nehty.  Všemu umělému již dávno odzvonilo. V péči o tělo se vracíme k přirozenosti a to nejen k přírodní kosmetice. Pamatujte všeho s mírou, se vkusem. Stále platí, že méně je někdy více. Krásná svěží pleť je mnohem atraktivnější, než silný make up na povadlé unavené a nečisté pleti. Dramatický makeup umělých řas a silného bočí se na jaro vůbec nehodí. Dejte přednost decentnosti a budete vypadat mladší, přirozenější.

Máme právo my ženy,,vyladit si motor“ a i když to něco stojí, alespoň občas si dopřát a výsledek bude určitě stát za to !

Přeji vám krásné vykročení do jarních dní. Na změnu na sobě zapracovat máte ještě několik týdnů a příště si povíme, na jaké jarní barvy a jakou módní novinkou si doplníte svůj jarní šatník.

 

Napsala Gabriela Platilová, módní návrhářka

 

zdroj: redakce

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz