Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Návrhářky z centra Prahy věnovaly modelkám dort

Návrhářky z centra Prahy věnovaly modelkám dort

Redakce Babinet

Dort a velkou čokoládovou kouli vážící přes 30 kg rozporcovaly v sobotu 9.12. v pražském Ungeltu módní návrhářky s butiky v pražské módní čtvrti, nacházející se v uličkách kolem Staroměstského náměstí.

Oděvní designérky Ivana Follová (If…), Martina Nevařilová (Navarila-design), Hana Havelková (Studio HH), Taťána Kováříková (TATIANA), Hana Stocklassová (Bohéme) a Saša Pavalová s Ivanou Šafránkovou (Timoure et group) věnovaly tuto sladkou pochoutku svým modelkám. S nadsázkou se tak připojily k madridskému týdnu módy, kde odmítli pustit na přehlídkové molo příliš hubené manekýnky. Zároveň upozornily na fakt, že pro ženy a dívky trpící anorexií je předvánoční doba kritickým obdobím, kdy se jejich potíže velmi často zhoršují. Dortový happening módních návrhářek, sdružených ve volném společenství Czech Fashion Centre, přišli podpořit i jejich manželé, mj. filmový publicista Jan Foll a ředitel pražské zoo Petr Fejk.

Ten v úvodním projevu zdůraznil propojení ženské krásy s přirozeností a zdravím a žertem poukázal na velkou popularitu hrochů a tučňáků oproti nejhubenějšímu zvířeti, jímž je prý strašilka. Akce se zúčastnila také Doc. Hana Papežová, vedoucí Centra pro poruchy příjmu potravy 1.LF UK A VF, podívat se přišla také Zdena Hadrbolcová. Až do večerních hodin pak v buticích jednotlivých návrhářek probíhal koktejl, kde se všem příchozím nabízela další módní a sladká pokušení, spojená s jejich aktuálními oděvními kolekcemi pro letošní podzim a zimu.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz