Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Plesová sezona je tady: Jak se vyhnout módnímu faux pas?

Plesová sezona je tady: Jak se vyhnout módnímu faux pas?

6.1.2023 - redakce Babinet.cz

Plesová sezona je tu, a mnoho žen tak jistě ocení několik praktických rad a tip, díky kterým se dá velmi snadno vyhnout nechtěnému módnímu faux pas. Jak je to tedy s nošením tělových silonek či průhledných ramínek u podprsenek? 

foto / Freepik

Vybrat vhodné a dokonale padnoucí šaty na ples je už samo o sobě poměrně složité. Pokud se vám to podaří, nepokazte výsledný efekt z celého outfitu špatně zvolenými silonkami či nevhodnou podprsenkou. Nechte se inspirovat radami níže. 

Průhledná ramínka nechte raději doma

Jedním z nejčastějších módních přešlapů, kterých se ženy dopouštějí po celý rok, jsou průhledná ramínka u podprsenek. Tato ramínka jsou možná průhledná, ale bohužel nejsou neviditelná. Pokud tedy máte šaty, pod které nelze obléct klasickou podprsenku s ramínky, dejte raději přednost samodržící podprsence nebo běžné podprsence v tělové barvě bez ramínek

Pozor na tělové silonky

Dalším důležitým bodem při přípravě na společenskou událost je výběr silonek. Jestliže se jedná o ples (nebo jakoukoliv jinou společenskou či byznys akci) a žena má odhalené nohy, je nepřípustné, aby si nevzala silonky. Ovšem pozor, na výběr silonek se zaměřte skutečně pečlivě

Špatně zvolený odstín silonek s vysokým leskem dokáže naprosto pokazit celý dojem z outfitu. Tělové silonky tedy ideálně běžte koupit do kamenné prodejny, kde vám poradí, jaký odstín se k vaší pleti nejlépe hodí. Dejte přednost tenkým silonkám bez lesku a nebojte se připlatit za kvalitu. Levné a silné silonky ve špatném odstínu opravdu nevypadají dobře. Pokud nohy odhalené nejsou, neboť jste upřednostnila šaty až na zem či dlouhý overal, není nutné si silonky brát. I když etika praví, že žena by měla mít ve společnosti pod šaty či sukní silonky vždy. 

Často ženy chybují také ve chvíli, kdy kombinují klasické silonky s páskovými lodičkami s otevřenou špičkou. Pro tyto příležitosti existují speciální silonky bez špiček, které krásně sjednotí barvu vašich nohou, zmatní je, ale prsty nohou nechají rafinovaně odhalené. 

Stahovací prádlo

Přípravy na jakoukoliv formální událost představují pro mnoho žen stres. Najednou totiž máme pocit, že naše postava rozhodně nevypadá tak, jak bychom chtěly, ale co s tím takhle narychlo udělat. Dámy, nenechte si proto pár kily navíc pokazit hezký večer a myslete na to, že dokonalá postava neexistuje. A pokud vás větší bříško nebo zadeček skutečně tráví, nebojte se sáhnout po stahovacích kalhotkách. Na trhu jich je k dostání tolik, že se mezi nimi jistě najdou nějaké vhodné i pro vás a váš typ šatů. Zatímco pro větší bříško se hodí vysoké stahovací kalhotky, naopak se širšími stehny si perfektně poradí stahovací kalhotky s nohavičkou. Stahovací kalhoty navíc krásně vyhladí pomerančovou kůži a především zajistí, že se budete cítit mnohem více sebejistě. 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/telove-silonky-se-nosi-tvrdi-odbornici-ale-umite-to-54052 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
23.1.2023 23:12

Myslím, že najít pěkné plesové šaty už v dnešní době není velký problém. Problém je, aby dámy pochopily, jaké šaty se na ples hodí. Měly by to být hlavně dlouhé šaty, žádné mini šaty ani koktejlové šaty. Někdy se nestačím divit, co si některé dámy dokážou obléct:)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz