Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Co si letos obléct ke štědrovečerní večeři?

Co si letos obléct ke štědrovečerní večeři?

17.12.2022 - redakce Babinet.cz

Štědrý den se pomalu blíží, a pro ženy se tak jedná o skvělou příležitost, kdy si mohou obléct něco trochu vznešenějšího a méně tradičního. Jaké šaty a sukně jsou pro tento sváteční den nejvhodnější? 

 

foto / Freepik

Pro většinu žen představují vánoční svátky lehký stres, shon a spousty zařizování. O to více je důležité se za to vše odměnit. Ideálním řešením může být pořízení nového štědrovečerního outfitu

Vánoční šaty

Ne snad, že byste v nabídce módních značek našli přímo kategorii vánočních šatů. Je však pravdou, že začátkem prosince se začnou kamenné i internetové obchody plnit šaty, které mají tradiční vánoční design, a jsou tak pro slavnostní štědrovečerní atmosféru skutečně stvořené. 

Nejčastěji se jedná o dámské šaty v červeném, tmavě zeleném nebo tmavě modrém odstínu. Stejně tak se na Vánoce perfektně hodí i všemožné šaty s flitry. Nebo si snad dokážete představit šaty, které by se k Vánocům hodily lépe? 

Sukně s flitry

Stejně tak oblíbené jsou v posledních letech i vánoční sukně. Opět se mezi ty nejžádanější řadí sukně doplněné o flitry. V nabídkách naleznete ty v mini i midi délce. Chybu ale určitě neuděláte ani s tartanovou sukní. K flitrované i tartanové sukni pak pouze stačí obléct rolák z jemného úpletu nebo nějaký tradiční vánoční svetr a můžete vyrazit ke stromečku. Záleží pouze na vás, zda k outfitu doma navíc ještě obujete lodičky do špičky, či nikoliv.

Satén a samet

Co se materiálu týče, nejslavnostněji jednoznačně působí satén a samet. Jedná se o dvojici, která nejenže působí velice elegantně, ale navíc se i decentně leskne, a perfektně tak podtrhuje honosnou vánoční atmosféru. V porovnání například s šaty na večírky či letními šaty mívají ty vánoční zpravidla dlouhý rukáv. Často také bývají doplněné různými peříčky, volánky nebo krajkou

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://cz.pinterest.com/search/pins/?q=christmas%20dress&rs=typed 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
31.12.2022 19:59

Také jsem si letos udělala radost a koupila si nové vánoční šaty od zn. Cellbes. Jsou krajkové, v červené barvě a s dlouhým rukávem. Jsou moc příjemné a hezky sedí. Na Vánoce jsem si je opravdu užila a vzala si je i na pár rodinných návštěv a měly velký úspěch. Mám ráda, když se na Vánoce svátečně oblékneme, mají pak slavnostnější atmosféru:)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz