Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Proč by vám v zimním šatníku neměl chybět dámský prošívaný kabát?

Proč by vám v zimním šatníku neměl chybět dámský prošívaný kabát?

12.12.2022 - redakce Babinet.cz

Dámy, jestli by vám během zimy ve skříni neměl nějaký kousek skutečně chybět, pak je to jednoznačně dámský prošívaný kabát. Nejenže ho unosíte prakticky kamkoliv, ale navíc se i skvěle kombinuje a během chladnějších dnů vám zajistí to největší pohodlí. 

foto / Pexels

Všestranné využití

První výhodou dámského prošívaného kabátu je, že ho unosíte skutečně kamkoliv. A to doslova. Ať už se chystáte do práce, do školy, do města či na výlet, prošívaný kabát je tou nejlepší volbou. Můžete v něm vyrazit do přírody, ale nemusíte se ho bát obléct ani tehdy, pokud zrovna jdete do divadla. Pokud si navíc kvalitní prošívaný kabát pořídíte, vydrží vám ve skříni dlouhé roky, neboť z módy jen tak nevyjde. 

Skvěle se kombinuje

Ať už dáváte přednost eleganci, nadčasové klasice nebo streetwear módě, prošívaný delší kabát využijete vždy. Můžete ho totiž zkombinovat s formálními i sportovními kousky. Nebojte se ho přehodit přes džíny a mikinu, ale ani přes společenské kalhoty a svetřík. Prošívaný kabát působí o něco sportovněji než například vlněný kabát, ale zároveň formálněji než prošívaná bunda. Jedná se tedy o zlatou střední cestu, která by vám ve skříni opravdu neměla chybět.

Rozhodnete-li si prošívaný kabát pořídit, určitě nemusíte sáhnout pouze po tom v neutrálních barvách, právě naopak. Letošní zima se nese v duchu výraznějších barev, a tak rozhodně neuděláte chybu ani s fialovým, světle zeleným, světle žlutým, modrým, broskvovým nebo růžovým prošívaným kabátem

Obzvlášť dobře vypadá šusťákový kabát s vyššími kozačkami nebo kotníkovými koženými botami. V případě, že zvolíte barevně výraznější kabát, boty a doplňky laďte do neutrálních barev. 

Pohodlí na prvním místě

Opomenout samozřejmě nesmíme ani vysoký komfort prošívaných kabátů. Aneb která žena by si nepřála cítit se skvěle, a přitom vypadat naprosto senzačně. Obzvláště trendy jsou poslední dobou extra dlouhé prošívané kabáty. Tedy kabáty, které nekončí u kolen, ale ještě o dost níže. V takových kabátech vám zima opravdu nebude ani během toho nejnepříznivějšího počasí. Zároveň vás ale prošívané kabáty nebudou nikde škrtit, neboť kromě delších délek jsou poslední sezony v kurzu i oversized střihy. Nebojte se delším lehce oversized kabátům dát šanci i vy. Pouze si dejte pozor, ať v takovém kabátu nepůsobíte příliš jako v pytli. Ideálně k takovému svršku volte upnutější kalhoty, které krásně podtrhnou vaše štíhlé nohy. 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://cz.pinterest.com/search/pins/?q=down%20coat&rs=typed 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz