Babinet.cz  /  Recepty  /  Masa a vnitřnosti  /  Ideální oběd při adventním shonu. Naprosto bezpracné pečené kuře jen ze dvou surovin!

Ideální oběd při adventním shonu. Naprosto bezpracné pečené kuře jen ze dvou surovin!

23.11.2022 - AndreaP.

Začíná nám adventní období, o němž se traduje, že je to čas zklidnění se a rozjímání. Paradoxem dnešní doby je, že je to přesně naopak a hlavním symbolem je to, že času není nazbyt. I v kuchyni proto vyhledáváme recepty rychlé, bezpracné a chutné. A proto přinášíme tento recept, kterého se vůbec nemusíte bát. Je tak jednoduchý, že jednodušší už být ani nemůže. A nejlepší na něm je to, že krom kuřete už nebudete potřebovat nic víc, než obyčejnou sůl, protože jak praví pohádka "sůl je nad zlato".

(fotografie: Pixabay)

Potřebujete:

  • kuře
  • 1 kg soli
  • Příloha : brambory

 

Připravené kuře důkladně omyjeme pod studenou tekoucí vodou. Troubu si předehřejeme na 210 °C.

Do suchého pekáče vysypeme celý kilogram soli a rovnoměrně ji rozprostřeme po celé jeho ploše. Omyté kuře položíme na sůl a shora jej lehce oso­líme.

Vložíme do trouby, nepodléváme, nepřikrýváme ani neotáčíme a pečeme asi 1,5 hodiny dozlatova (no není to snadné?)

Po upečení kuře vyjmeme, spodní část kůže (ta, co se celou dobu dotýkala soli) odstraníme a ihned podáváme. Vhodnou přílohou jsou vařené nebo šťouchané brambory nebo bramborová kaše.

Podáváme se salátem z čerstvé zeleniny, případně s kompotem.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další recepty

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz