Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Kozačky nad kolena zažívají velký comeback: Jak je nosit a s čím je kombinovat?

Kozačky nad kolena zažívají velký comeback: Jak je nosit a s čím je kombinovat?

2.11.2022 - redakce Babinet.cz

Kozačky nad kolena se právem řadí mezi poněkud kontroverznější obuv. Zatímco jedni je milují, pro druhé se jedná o poměrně laciný kousek. Pokud však kozačky nad kolena umíte správně zkombinovat, vypadají naprosto fantasticky. Navíc vám v nich během chladnějších dnů zima skutečně nebude. 

foto / Freepik

Kozačky nad kolena, kterým se často přezdívá mušketýrky, letos zažívají velký comeback. Na scéně se tyto boty objevují pravidelně, a stejně tak tomu bude i letos. A i když v mnohých evokují vulgaritu, a připomínají jim slavnou Vivian z filmu Pretty Woman, pokud umíte kozačky nad kolena správně nosit, mohou působit velmi elegantně.

Jak vybrat kozačky nad kolena?

Při výběru kozaček nad kolena dejte přednost těm, které nesahají až příliš vysoko. Mušketýrky by vám neměly končit v půli stehen. Vyhněte se také příliš vysokým podpatkům a extra špičatým špičkám. Ani platformy nejsou nejšťastnější volbou. Ideálním řešením mohou být kozačky těsně nad kolena na širším podpatku z matné kůže nebo semiše. Že by vám boty měly být pohodlné není zřejmě potřeba ani zmiňovat. 

foto / Reserved, 1399 Kč

S čím mušketýrky kombinovat?

Ať už kombinujete mušketýrky s čímkoliv, vždy myslete na to, abyste neodhalovala až příliš kůže. I přesto se ke kozačkám nad kolena nejlépe hodí spíše kratší sukně, kožené kraťasy a minišaty. Vždy ale myslete na to, aby daný oděv nebyl krátký až příliš. Ideální je, aby vám sahal alespoň do půli stehen. Skvěle pak můžete smyslnější spodní část outfitu vybalancovat vhodných vrškem. Vyhněte se hlubokým výstřihům, crop topům a tílkům se špagetovými ramínky.  Takové vyšší mušketýrky v kombinaci s černými koženkovými kraťasy či černou koženou minisukní a hnědým rolákem s dlouhým rukávem tvoří naprosto vyvážený outfit, který krásně podtrhne vaší ženskost, a pitom nepůsobí nikterak nevkusně. Bez obav můžete rolák vyměnit i za svetr s košilí. Tak dodáte outfitu ještě více elegantní nádech.

Zároveň ale můžete kozačky nad kolena doplnit i o slim džíny a oversized pletený svetr. Pokud nemáte ráda minisukně, nebojte se ke kozačkám nad kolena obléct saténovou midi sukni a svetr. Právě midi sukně, obzvláště pak ty ze saténu a pleteniny, jsou letošní podzim velkým hitem. 

Barva kozaček

Co se týče barvy kozaček nad kolena, nejvíce se letos budou nosit černé, hnědé, béžové a šedé mušketýrky. Pokud však s tímto typem obuvi teprve začínáte, nejlepší bude, pokud si pořídíte méně nápadné černé kozačky nad kolena, se kterými nemůžete nikdy nic pokazit. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.lifewithmar.com/fashion/over-the-knee-boots-outfits 
Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz