Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Všeho s mírou

Všeho s mírou

Markéta

Jako asi spousta žen, mám problémy s váhou, která mi kolísá už od 14 let a stále s ní svádím boj - někdy vyhraju já a někdy ta moje chut na sladké. Ano, občas se zasměju sama sobě a říkám si: "holka máš tohle zapotřebí? - Jo, mám".

Bohužel to moje "jo, mám" mě přivedlo tam, kde jsem - do nemocnice. Stalo se totiž to, co jsem totálně ignorovala a dál jsem úspěšně či neúspěšně trápila své tělo dietami - rozházela jsem si pěkně metabolizsmus a narušila činnost štítné žlázy. Můj stav je sice stále "dobrý", ale občas se cítím jako vyždímaný hadr, který už nedokáže nasáknout žádnout vodu. Únava, nechutenství, bolesti hlavy, celková slabost,...tohle všechno jsem si přivodila sama letitým hazardováním se svým zdravím, kdy jsem byla schopná za celý den sníst jen jedno jablko a krajíček chleba a následně se druhý den přejíst k prasknutí. Občas jsem se dostala na pro mě moc nízkou váhu a tak jsem se vzpamatovala a začla jíst normálně, ale po čase jsem si opět přidala nejtlustčí na světě a tak jsem pokračovala ve známém kolotoči. V podstatě má váha se nikdy nestačila ustálit a mé tělo muselo trpět. Samozřejmě jsem poslouchala a četla rady, které trvaly na pravidelném a vyváženém jídelníčku, ale vždy jsem nad tím mávla rukou. Můj přítel se mě také snažil přesvědčit, že tudy cesta nevede a že chce raději holku zdravou, veselou a baculatou než nějakou vyzáblou trosku. Dokonce jsme začli plánovat miminko, které ale zatím mít nemůžu - "díky" rozhozenému metabolismu a problémy se štítnou žlázou.

Byla jsem hloupá...

Ted už se téměř měsíc léčím a dodržuji životosprávu, která je pro mě ideální - pravidelná, raději v menších porcích - zato vícekrát denně, pestrá, obsahující všechny důležité živiny a vitamíny, chodím na dlouhé procházky s přítelem, mám radost z maličkostí. Svým "žravým" úletům se těd směju, ale vím, že je to běh na dlouhou trat, ale já to nevzdám.

A taky doufám (věřím), že to miminko...že se na něj můžu těšit.

Všeho s mírou platí na 100% a já přeji všem čtenářkám více rozumu než jsem měla já.

Zdravím (držte nám palce)

(Zaslaný příspěvek naší čtenářky v rámci Soutěže BABINET)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz