Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Návod jak zvládat výkyvy nálady po celý měsíc!

Návod jak zvládat výkyvy nálady po celý měsíc!

Redakce Babinet

5 tipů, abyste věděla co dělat…

Nálada se může během měsíce u žen měnit každý týden. Mnoho z nich neví, co se za těmito změnami nálad schovává a neumí si s tím poradit. Odpověď je však uvnitř jejich vlastního těla - hormony a biologie.

Každá z nás si přeje být každý den v měsíci aktivní a svěží, i když právě máme své dny.. Přinášíme Vám pár rad, jak se po celý měsíc držet v dobré kondici!

Možná jste již pocítily, že během menstruace lépe vnímáte své okolí a jste v porovnání s jinými dny citlivější.

Tip: Využijte tyto pozitivní pocity a lehce si zacvičte. Před 5 000 lety vznikla v Indii jóga, která zlepšuje harmonii mysli, těla i duše. Pokud ji cvičíte doma, zapalte si aromalampu s citrusovou vůní, která vám pomůže pročistit tělo i zevnitř.

Ke konci menstruace se energetická úroveň obvykle zvyšuje a ženy jsou optimističtější,živější a plné vitality.

Tip: Vytančete své pocity! Prožijte si radost z pohybu, který se ve vašem těle podílí na uvolňování hormonu endofrinu! Vyzkoušejte nový tanec z New Yorku, Crumpling, který kombinuje teatrální pohyby s rychlými kroky. Dejte si sprchu a použijte sprchový gel s vůní ylang-ylang nebo jasmínu, který vás krásně uvolní.

Po týdnu menstruace se mohou ženy cítit vzrušeně, zvědavě či dobrodružně, tedy

skutečně žensky.

Tip: Zabývejte se více svým vzhledem, udělejte si manikúru, před odchodem do práce se namalujte a pohrajte si s účesem! Oblékněte si sexy spodní prádlo abyste se cítila ženštěji! Použijte ovocně-květinovou svůdnou vůni, která vás při večerní schůzce povzbudí a dodá Vám sexy pocit.

Ženy jsou třetí týden méně citlivé na bolest, takže v tuto dobu je vhodné podniknout

některé méně příjemné, nicméně povinné kosmetické procedury pro vylepšení vzhledu.

Tip: Využijte, že méně vnímáte bolest! Objednejte se ke kosmetičce na depilaci problematických partií! Namísto relaxační masáže si dejte hlubokou masáž tkání, která bude stimulovat průtok krve a zlepší vám náladu! Doporučená parfemace masážního oleje je anýz, koriandr nebo zázvor. S těmito vůněmi se budete cítit svěží i po masáži.

Jakmile se blíží další menstruace, cítí se žena ospalejší než obvykle.

Tip: Pokud můžete, jděte spát o hodinu dříve než normálně! Abyste v noci spala ještě lépe, můžete použít různé triky. Pusťte si například tichou hudbu nebo dlouze a hluboce dýchejte. Zapalte si svíčku s levandulí nebo santálovým dřevem, která uklidňuje nervy a pomáhá docílit hlubokého spánku.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz