Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Neutrální roláky i retro kousky: Aneb tyhle svetry by vám v šatníku momentálně určitě neměly chybět

Neutrální roláky i retro kousky: Aneb tyhle svetry by vám v šatníku momentálně určitě neměly chybět

10.10.2022 - redakce Babinet.cz

Pochmurné podzimní počasí doslova vybízí k tomu, abyste se zachumlala do hřejivého svetru. Jaké tři typy svetrů budou letošnímu podzimu nejvíce dominovat? Na své si přijdou milovnice retro vzorů i klasiky. 

foto / Freepik

Roláky v neutrálních barvách

Vyznavačky minimalismu, pozor. Letošní podzim se mimo jiné ponese v duchu neutrálních barev a odstínů. Konkrétně se bude jednat o klasické basic roláky v šedém, černém, hnědém či béžovém tónu, se kterými nemůžete nikdy pokazit. Pokud tedy nejsou extravagantní trendy nic pro vás, s touto klasikou máte vyhráno. Jestliže navíc chcete i v tomto nadčasovém kousku vypadat skutečně šik, máme pro vás jeden tip. Rolák nerolujte směrem ven. Místo toho ho vytáhněte co nejvýš k bradě a zahněte ho směrem dovnitř. Budete tak působit mnohem elegantněji. 

Žíhaný styl

Také si ještě pamatuje, když jste v dětství oblékali svetry s žíhaným vzorem? Modely pro podzim 2022 vás jistě přesvědčí o tom, že není třeba mít k tomuto motivu žádné zbytečně předsudky. Pokud takový kousek navíc zkombinujete s koženou sukni či kalhotami, budete za hvězdu. 

Retro pruhy a barevné kombinace

A u retro kousků ještě chvíli zůstaneme. Jestliže se totiž podíváte na aktuální módní kolekce značek Emporio Armani či Elie Saab, zřejmě rychle pochopíte, že barvy a vzory, jež se nosily v 80. a 90. letech, se opět vrací do módy. Retro pruhy, lehce kýčovité motivy květin a nevšední barevné kombinace jsou zkrátka opět na scéně. Výhodou však je, že za takové kousky nemusíte nutně utrácet velké peníze, neboť jich jsou plné second-handy. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.whowhatwear.co.uk/autumn-2022-knitwear-trends/slide15 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz