Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Hamižní Lvi i rozdávačné Panny. Známe i vaši míru chamtivosti podle zvěrokruhu

Hamižní Lvi i rozdávačné Panny. Známe i vaši míru chamtivosti podle zvěrokruhu

29.9.2022 - redakce Babinet.cz

Když jde o finance, hraje jistou roli také tenký led a citlivost. Někdo je na peníze háklivý více a někomu jinému jsou jedno. A vůbec to neplatí pouze pro toho, kdo jich má dostatek. I vztah k penězům se nám postupně vyvíjí a hamižnost, chamtivost či chtivost taktéž. Jak jsou na tom tedy s tou ne zrovna příliš hezkou vlastností jednotlivá znamení zvěrokruhu?

Beran

U Berana se hamižnost dá chápat spíše jako schopnost počítat či předpovídat. Beran si umí dobře vydedukovat, jaké benefity pro něj z konkrétních vztahů a situací plynou, a podle toho se také umí skvěle zařídit. Samozřejmě k jeho prospěchu.

Býk

Býci k hamižnosti sklouzávají pouze tehdy, když se nehlídají. Pravděpodobně jsou si této své, nepříliš kladné, vlastnosti vědomi a snaží se s těmito svými sklony pracovat. Některým Býkům to jde snáz, jiným jen velmi obtížně.

Blíženci

Blíženci jsou lidé mnoha tváří. Jedné z jejich částí chamtivost neříká vůbec nic, ale sem tam u Blíženců přece jen onu touhu hromadit můžeme pozorovat.  U Blíženců však ani tolik nejde o hmotné statky, jako spíše o prožitky, které za peníze mohou směnit.

Rak

Raci umí závidět do morku kostí. S tím jde ruku v ruce i nekonečná chamtivost. Stejně tak touha všem neustále dokazovat kvality a schopnosti. Když se to nedaří, Rak zahořkne. Zajímavé je, že právě toto všechno se v dospělosti Raků zcela vytratí a otočí.

Lev

Lev dokonale umí rozmazlovat sám sebe a je si mnohdy jistý tím, že jedině on si zaslouží více než ostatní. I když mu nakonec dojde, že se plete, po cestě se v tomto ohledu chová spíše jako slon v porcelánu, než jako důstojný lev.

Panna

Panny to v souvislosti s nenasytností, chamtivostí a hromaděním tak trochu schytávají. I poslední korunu, kterou mají, často rozdají. A udělají to rády. Když si pak ale například nemohou koupit něco, co se jim líbí, jsou nešťastné a svého rozdávání litují.

Váhy

Váhy a chamtivost? To nejde dohromady. Jde li však o touhu nebo o chuť ostatním něco dokázat, může to zaskřípat. Obzvláště tehdy, když jde o manuální zručnost. Váhy mají v tomto směru potřebu všem dokazovat, že jsou zručnější než kdokoliv jiný.

Štír

Štíři trošku hromadí. A to jak peníze, tak majetky, tak zážitky a prožitky. Nejklidnější jsou tehdy, když mají dostatečnou finanční rezervu. Pokud je požádáte o finanční pomoc, nikdy vám nedají košem. Ale počítejte s tím, že vše musíte vrátit včas a do koruny.

Střelec

Střelci se k hamižnosti nesnižují vědomě, ale spíše přestřelí. O tom, že někomu něco závidí nebo že je v této oblasti něco trápí, dokážou velice dlouho mlčet. A když je toho moc, vybouchnou a vylijí si vztek i na těch, kteří si to vůbec nezaslouží.

Kozoroh

Kozoroh má největší radost, když může potěšit někoho jiného. Nepotřebuje hromadit velký obnos peněz, ale když delší dobu jeho prázdná peněženka neumožňuje rozzářit oči někoho blízkého, začne být nesvůj. A to u Kozoroha není nikdy nic příjemného. Naopak.

Vodnář

Šarmantním Vodnářům by byla hamižnost úplně k ničemu. Díky svému okouzlujícímu charismatu většinou stejně dostanou to, co chtějí. A nemusí se ani příliš snažit. Nemají tak sebemenší důvod k tomu, aby byli chamtiví. Svých cílů dojdou i tak.

Ryby

Ryby jsou v tomto ohledu velikým překvapením. Umí být totiž pěkně chamtivé. V žádném případě se ale nedá mluvit o tom, že by snad hamižnost byla u Ryb na denním pořádku. A už vůbec ne o tom, že by Ryby cokoliv hromadily kvůli sobě. Vždy je v tom někdo blízký.

 

Autor: Bára Klímová

Zdroj text: 

https://www.pinkvilla.com/lifestyle/people/here-s-ranking-greedy-zodiac-signs-based-astrology-531500

https://www.boldsky.com/astrology/zodiac-signs/zodiac-signs-which-are-the-greediest-the-lot-120927.html

https://astrotalk.com/astrology-blog/most-greedy-zodiac-signs-of-all/

https://www.dazzling.news/a3869/greedy-zodiac-signs-ranked-from-least-to-most

https://www.yourtango.com/2018314714/horoscope-five-greedy-zodiac-signs-who-want-all-according-astrology

Zdroj foto: Pexels

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz