Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Přichází astrologické znamení Vah, symbol vyrovnání a spravedlnosti

Přichází astrologické znamení Vah, symbol vyrovnání a spravedlnosti

24.9.2022 - redakce Babinet.cz

23. září se vlády ujímá sedmé znamení zvěrokruhu, Váhy, které jsou symbolem spravedlnosti a rovnováhy. Jedná se o hlavní znamení vzdušného živlu, jež se charakterizuje jako pozitivní, horké, vlhké, sladké, poslušné, neklidné a spravedlivé. Barvy Vah sahají od tmavě červené až k černé.

fotografie: Pixabay

Zajímavé je, že Libra jako souhvězdí se poprvé objevuje u Manetha ve třetím století př. Kr. Předtím Váhy nebyly pokládány za samostatnou konstelaci, ale spíše za klepeta Štíra. Ve Váhách září významná hvězda Algol.

Slunce ve znamení Vah ustálí Venušin temperament, zdůrazní správný úsudek a také dodá na originalitě. Lidé narození ve Váhách jsou velmi oblíbení, ale jejich často přehnaná sebedůvěra může vyvolávat zbytečně vyhraněné názory, kterým je lepší se vyhýbat.

Spojení Luny s Venuší však prý není příliš příznivá kombinace. Povzbuzuje sice přirozenou potřebu soucítit, která dává velice laskavou povahu, ale současně vyvolává touhu po vzrušení a sklony k novým, bláznivým výstřelkům a dispozici k celkové bezstarostné nedbalosti.

V energetickém kruhu Vah se vše točí kolem uvolnění, lásky, vyrovnání, dávání a braní. Kdykoli přijde na svět dítě jako Váha, má ve Váhách Měsíc, ascendent nebo jinak zdůrazněné znamení Vah, zní tajný příkaz předků: ,,Pomoz lásce, aby se nerozbila“. Energie Vah je přivolána vždy, vládnou-li ve společnosti rodu neklid a spor nebo pokud hrozí jejich vypuknutí. Energie Vah je zárukou klidu – přinejmenším na tak dlouho, jak je to pro rod důležité. Lidé se zdůrazněnými Váhami, obzvláště ženy, reagují extrémně citlivě na potřeby ostatních. Podvědomě se ujímají nesplněných přání a snaží se je uspokojit.

Protože Váha je symbol vyrovnání, čistého svědomí a práva, cítí se člověk s jistou dávkou energie Vah (ať už ve Slunci či v ascendentu) být povolán podporovat tyto ideály. Hodně Vah proto volí povolání právníka nebo pracuje v sociální oblasti.

Váhy mají také talent hrát, a proto bývají výbornými herci, hudebníky, zpěváky a umělci všeobecně. V lásce a manželství se Váha dobře shoduje s Beranem, protože Beran dodává hnací sílu. Shodne se také se Štíry, Pannami, Vodnáři a Blíženci.

A jak jsou na tom Váhy se zdravím?  Potřebují především klid a pohodu. Když pohodu nemají, hrozí jim podrážděné ledviny, ledvinové kameny a potíže s močovým měchýřem. Navíc je potřeba, aby tyto osoby dokázaly překonat touhu po sladkém a alespoň částečně zracionalizovaly svou stravu. Bude to mít vynikající dopad jak na jejich zdraví, tak i na náladu. Na příjemném rozpoložení Vah pak celé okolí jen vydělá.

Lidé narození ve Váhách mají také často potíže se zády, kožními záněty a ženy často hůře snáší období menstruace. Protože Váhy citlivě reagují na psychickou disharmonii, potřebují ve svém životě klid. Jinak často propadají depresím a navíc rovněž i potížím s imunitním systémem. Váhám prospívá koření, jako je například tymián, levandule, heřmánek nebo jalovec. Pro posílení Váhám mimo jiné poslouží i kameny. Těmi nejvhodnějšími jsou růženín, akvamarín, turmalín, nefrit nebo jadeit.

Mezi známé osobnosti narozené ve znamení Vah patří kupříkladu Zuzana Bydžovská, Václav Neckář, Jiří Mádl, Ivana Chýlková, Václav Havel, Rudolf Hrušínský st., Rudolf Hrušínský ml., Ondřej Havelka, Emil Holub, Jaroslav Ježek, Kate Winslet, Catherine Zeta-Jones, Will Smith, Marcello Mastroianni, Jimmy Carter, John Lennon, Dwight Eisenhower.

napsal Petr Matura

zdroj: Griffon: Astrologie,Treier: Karmické horoskopy

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz