Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jaký podzimní kabát vám bude nejvíc slušet podle typu vaší postavy?

Jaký podzimní kabát vám bude nejvíc slušet podle typu vaší postavy?

23.9.2022 - redakce Babinet.cz

Kabáty a podzimní období zkrátka patří k sobě. Jak ovšem vybrat takový kabát, který vám bude perfektně padnout a budete se v něm cítit skutečně komfortně? Který typ kabátu je vhodný pro postavu ve tvaru jablka a který pro postavu ve tvaru přesýpacích hodin? 

fotografie: Freepik

Kabáty jsou nepostradatelnou součástí módy již od nepaměti. V minulosti se na scéně poprvé objevily zejména u pánů z vyšší společnosti a až později se začaly stávat součástí outfitů pro všechny generace i pohlaví. 

Kabáty podle typu postavy

Stejně jako u jiného oblečení, tak i při výběru kabátů se řiďte mimo jiné také typem vaší postavy. Jeden a ten samý kabát totiž nemusí nutně slušet menší ženě s postavou ve tvaru jablka a vyšší dámě s širšími rameny. 

Kabáty s páskem

Například pro postavu ve tvaru obdélníku (neboli chlapeckou postavu), která je charakteristická méně zřetelnou linií pasu, menším poprsím, menším zadečkem a štíhlýma nohama, jsou vhodné kabáty s páskem. Právě pásek totiž dodá takové postavě tvar a krásně podtrhne její ženskost

Stejně tak jsou kabáty s přepásáním skvělý řešením pro postavu ve tvaru přesýpacích hodin, často označovanou za ideální postavu, u které podtrhne štíhlý pas.

fotografie: Freepik

Swing coat

Máte výraznější boky a větší bříško? Pak byste měla rozhodně zkusit vsadit na takzvaný swing coat. Tedy na kabát, který začíná úzkým svrškem, a naopak končí rozšířenou spodní částí, a podobá se tak právě swing sukním ze 60. let. 

Kabáty se zdobením

Kabáty se zdobením v horní části, jako jsou například kožešiny, vysoké límce či výrazné kapuce, nejvíce lichotí postavě ve tvaru trojúhelníku. Právě zdobení totiž dodá objem horní části postavy a zvýrazní ženské křivky. 

Oversized kabáty

Oversized kabáty si může dovolit obléct štíhlá postava i postava s ženskými tvary. Pouze je důležité myslet na to, abyste v takovém typu kabátu nepůsobila jako v pytli. Ideálně proto k takovému svršku zvolte obtažené džíny, jenž skvěle poukáží na vaše štíhlejší lýtka. Stejně tak můžete ohrnout i rukávy a poodhalit své předloktí. 

 

napsala Dana Klementová

 

Zdroj: https://www.robertgoddard.co.uk/blogs/news/which-coat-suits-my-body-shape 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
27.9.2022 23:58

Podle článku mám postavu na kabát s páskem a musím říct, že je to pravda:) Na podzim nejraději nosím trenčkot. Mám ho v béžové i černé barvě od Cellbes a hodí se ke všem outfirům. Ráda ale také nosím kabáty, které jsou oversize, ale ne každy mi sluší, záleží na materiálu. Také se mi líbí aktuální trend prošívaných bund a kabátů.

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz