Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Využijte úplněk ve svůj prospěch. Zkuste půst i relax

Využijte úplněk ve svůj prospěch. Zkuste půst i relax

10.9.2022 - redakce Babinet.cz

Už za pár hodin, konkrétně 10. září v 10.59 nastane úplněk. Nepromarněte jeho sílu a využijte ho ve svůj prospěch. Úplněk má totiž magickou moc. Tato noc totiž přeje novým začátkům, a proto začněte s čímkoliv novým. Jeho síla vám tak konečně pomůže nastartovat pravidelné cvičení či dlouho odkládanou jinou činnost. Ale pozor, zároveň vás může i potrápit. Trápí-li vás zdraví, láska či peníze zužitkujte lunu.

fotografie: Freepik

Úplněk byl vždy považován za magický den. Je to nejsilnější fáze Měsíce a má velký vliv nejen na naše tělo, ale také na naši psychiku. Luna v nás probouzí zvířecí pudy a nedokážeme udržet na uzdě emoce. Navíc se během ní výrazněji projevuje náměsíčnost a nespavost, někteří u nás mají divoké sny.

Láska

Navazovat nové lidské vztahy během úplňku může být výhodné, ale i zrádné. Pod silou luny totiž snadno podlehnete okouzlení a lásce na první pohled. Raději tedy objevenému partnerovi nic neslibujte. Ve vztazích potom se zásadními rozhodnutími pro jistotu počkejte.

Váha

Tělo má v den úplňku více síly a snese větší fyzickou zátěž. Na druhou stranu má větší tendenci přibývat na váze. Pokud nechcete kila navíc, jezte v tento den pouze lehkou stravu nebo si dopřejte půst, což se pozitivně projeví na detoxikaci. Jako velmi vhodné úplňkové cvičení doporučujeme SM systém nebo strečink.

Relax

Nejen v úplňku doporučujeme zajít si na masáž a tělo uvolnit a dopřát mu zklidnění. Večer se naložte do relaxační koupele s vonnými oleji. Vlasům udělejte výživný zábal a na pleť naneste vyživující masku, tělo vše dobře přijme.

Nemoci

V tento den se nemoci zhoršují a tělo špatně uzdravuje. Proto je vhodné tělu dodat co nejvíce vitamínů, aminokyselin a minerálů. Dopřejte si granátové jablko, hrozny, červené víno.

Zvířata

Také zvířata na úplněk velmi silně reagují. Psi dlouho do noci štěkají a vlci vyjí na Měsíc. Doporučujeme dopřát i domácím mazlíčkům vitamíny, antioxidanty, minerály.

A jak se říká úplňku v září? Sklizňový úplněk. Název vznikl podle toho, že jeho světlo farmáři používali k práci na poli dlouho do noci. Také je nazýván úplňkem ječmene nebo kukuřičným úplňkem.

Úplňky do konce roku

Říjen 9. 10. 2022 ve 21.54

Listopad 8. 11. 2022 ve 12.02

Prosinec 8. 12. 2022 v 5.08

 

Autor: Dana Hodanová, osobní terapeut 

zdroj: studiodanah.cz

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz