Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  S kým je bezpečné cestovat a kdo umí být pěkně chladnokrevný? Muži za volantem podle znamení zvěrokruhu

S kým je bezpečné cestovat a kdo umí být pěkně chladnokrevný? Muži za volantem podle znamení zvěrokruhu

18.8.2022 - redakce Babinet.cz

Ženy řidičky už vědí své. V minulém článku dámy zjistily, jak jim Zvěrokruh fušuje do řízení. Aby ani muži nepřišli zkrátka, v článku se dozví, jestli je Beran sebevrah, nebo proč se řidič Rak toulá autem po nocích.

Fotografie: Freepik

Věřte, nebo ne …

I mezi pány se jistě také najdou nevěřící Tomášové. Muži na hvězdy příliš nedají a na Zvěrokruh si nepotrpí. Jsou to přeci (díkybohu) pragmatici, pěkně pevně nohama na zemi. Zvěrokruh jim nic nebude diktovat. Jsem si však jistá, že muži neodolají a po očku do článku nahlédnou. Byť se budou tvářit tak, že své znamení určitě nehledají. Pánové, žádný strach. Na Zvěrokruh přece nevěříte, ne? Tak se pohodlně usaďte a článkem se jen pobavte.

Řidič Beran

Velmi často hazarduje se svým autem, i zdravím. Koneckonců i se životem. Beran miluje rychlá auta a zřejmě se i proto většinou snaží dostat z pod kapoty maximum. Jeho jízda je sice plně pod jeho kontrolou, ale ne vždy se kontroluje on sám.

Řidič Býk

Býk je v podstatě velmi klidný řidič, ale nesmí si sednout do auta už naštvaný. Rozčílí jej pak úplně všechno. Nadává i na ty, kterých si normálně ani nevšimne. Hustý provoz, který mu běžně nevadí, znamená v ten moment katastrofu a většinou se zařekne, že už v životě nikam nepojede.

Řidič Blíženec

Mimo auto jsou Blíženci velmi energičtí. V autě s tím však mohou mít značný problém. Malý prostor uvnitř auta jednoduše nesnese tu jejich potřebu neustále dělat více akčních věcí najednou. A mobil, a rádio, a hledání účtenky a … patnáct dalších činností. Snadno se tak přestanou soustředit jen na jízdu.

Řidič Rak

Rak miluje noční vyjížďky. Jednak je nenapravitelný romantik, ale hlavně má za to, že noc sama selektuje špatné řidiče. Podle Raka si špatní řidiči na noční jízdy netroufají a jsou zalezlí ve svých postelích. On má tak prostor na bezchybnou jízdu. Tu si naprosto užívá a je to pro Raka relax.

Řidič Lev

Lev salónů zůstává typickým Lvem pouze mimo svůj vůz. Auta, která si vybírá, jednoznačně dokážou ohromit. A na to Lev slyší. Ovšem za provozu si řidič Lev nic nedokazuje. Jezdí uvážlivě, svižně, ale nikoho by neohrozil. Obzvláště své spolujezdce ne. Nikdy!

Řidič v Panně

Když usedáte do auta s řidičem v Panně, nemůžete si přát nikoho svědomitějšího. Vyfasovali jste mistra bezpečnosti. Je uvážlivý, bystrý, nic nepodcení a vždy si každý krok dvakrát rozmyslí. Sice dvakrát, ale velmi pohotově a vždy reaguje včas.

Řidič Váha

V životě mimo auto jsou Váhy samozřejmě váhavé. Ale v autě je to jinak. Reagují ihned a vždy laskavě. Byť se ostatním jejich přespříliš laskavé chování nemusí zamlouvat. Spolujezdci jen převracejí oči v sloup, když řidič Váha pouští už padesátého chodce a čtvrté kotě, ale Váha je za volantem prostě ohleduplnost sama.

Řidič Štír

Štíři jsou velmi zvláštní řidiči. Kolikrát nevědí, jestli jsou na hlavní či ne, ale vždy se zachovají správně, co se přednosti týče. Nebo mají zřejmě silně vyvinutý smysl pro odhad. Často tedy někam vjedou a čekají, jak to s předností vlastně momentálně bude. Opírají se o své zkušenosti a to se jim vyplácí.

Řidič Střelec

Vyhledávají každou příležitost k řízení. Kdykoliv potřebuje babička odvézt k doktorovi, a do lékárny, a do toho a toho konkrétního krámu, bude to určitě Střelec, kdo odvoz nabídne. A ještě s ní klidně zajede dále tam, a tam, nebo tam. Nevadí mu ani hustý provoz a ruch města. Jezdí s lehkostí a bezpečně.

Řidič Kozoroh

Kozoroh je za volantem poměrně velký perfekcionista. Nedostává pokuty, hlídá si doklady, prohlídky, lékárničky, pojištění a komplet všechno, co se auta týká. Bývá tou pečlivostí lehce nesnesitelný. Děti v autě nesmí nadrobit, a když ho rozčílí jiný řidič, který porušuje pravidla, umí být pěkně chladnokrevný.

Řidič Vodnář

Řidič Vodnář si myslí, že jemu se nemůže nic stát. Neplatí to jen v souvislosti s nehodami. Ale také s policejními hlídkami, nebo se zloději. Často tak docela riskuje. Nechá pootevřené okénko a odejde. Předjíždí tam, kde nemá a spoléhá na to, že kdyby náhodou, nějak to ukecá.

Řidič Ryba

Pokud milujete riskantní a rychlou jízdu, s Rybou nepočítejte. Větší adrenalin bude, když vyrazíte na kole. U Ryby v autě žádný odvaz nenajdete. Nikdy. Muži v Rybách jsou klidní, pomalí a svědomití řidiči. Často je však tato zdrženlivost dostává do stresových situací, které by se jim při rychlejším tempu nepřihodily.

napsala Bára Klímová

zdroje: fustany.com/en, yearly-horoscope.org, free-horoscope.com, stylecaster.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz