Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Nemotorní Raci a šikovní Berani. Jak je na tom po praktické stránce vaše znamení?

Nemotorní Raci a šikovní Berani. Jak je na tom po praktické stránce vaše znamení?

25.4.2022 - redakce Babinet.cz

Popisuje li nám někdo snílka, jeví se nám v běžném životě jako nepoužitelný. Jako někdo, kdo má hlavu v oblacích. Takového člověka automaticky považujeme za silně nepraktického. Být to tak ale vůbec nemusí. I snílek může být po praktické stránce eso. Praktická stránka totiž neznamená jen schopnost přivrtat poličku… Podívejme se blíže na to, jak to s praktičností mají jednotlivá znamení zvěrokruhu.

fotografie: Freepik

Beran

K čemu Berana postavíte, to zvládne. Umí si poradit téměř se vším, když jde o praktičnost. Manuální práce je pro Berany dokonce odpočinkem a velkou zálibou. Často něco kutí. Ať už jde o zahradu, dům či byt, Beran umí.

Býk

Býk s parketou praktičnosti sice kamarádí, ale musíte jej do všeho tak trochu strkat. Nakonec zvládne opravit, vylepšit nebo vyměnit nač si jen vzpomenete, musí se mu to ale nejdřív stokrát říct. Takovou činnost Býk dlouho oddaluje. Když se do ní ale pustí, nestane se, že by neuměl.

Blíženci

Blíženci mají svůj styl. Bývají velmi precizní a neodchází od rozdělané práce nebo problému. Když jim chcete podat pomocnou ruku, slušně vás pošlou k šípku. Blíženec si nastuduje manuál, když si s něčím neumí poradit. Pročte, informuje se a pak s lehkostí úkol zvládne.

Rak

Raci jsou nemotorní a spíše nešikovní. Jde li o city, o vědomosti, o nitro nebo o podporu, v těchto věcech Raci excelují. V praktickém životě ale plavou. Vůbec netuší, kde se v domácnosti nachází například nářadí nebo kam mají zavolat, když přijde nedoplatek. 

Lev

Lvi nejsou ani tak praktičtí, jako spíše vychytralí. A to v tom nejlepším slova smyslu. Lev nemusí nic praktického udělat nutně sám, ale vždy ví, kam se obrátit pro pomoc. Hned má jasno v tom, kdo a kde jeho momentální problém vyřeší.

Panna

Čím starší Panna je, tím je praktičtější. Chvíli sice dělá drahoty, ale pak se do práce zakousne a už to jede. Partneři Pann se nemusí téměř o nic starat, protože Panny jsou už tak přirozeně pečujícími osobami. Když k této jejich vlastnosti přidáte i praktičnost, výsledek je jasný.

Váhy

Váhy jsou mimořádně zdatné. Jde o nejpraktičtější znamení vůbec. Váha nejen že skutečně trochu rozumí všemu, ale do všeho se s odhodláním opravdu i pustí. Stejně jako Býkům to ale i Váze chvíli trvá. Když po ní něco chcete, musíte oznámit, že to spěchá.

Štír

Štíři jsou pro praktický život, zdá se, ideální. Jsou to těžcí pohodáři, kteří leccos zvládnou jen tak jakoby mimochodem. Než se nadějete, mají vyřešeno. U Štírů se ale toto střídá ve vlnách. Z ničeho nic pak přijde období, kdy s nimi nehnete.

Střelec

Střelec si s ničím příliš neláme hlavu. Je li něco potřeba, zkrátka jde a udělá to. Že to či ono neumí, zjistí až cestou. Ani to ho však nerozhodí. Ve finále zkrátka něco zkusí a to buď vyjde, nebo ne. Když ne, poohlédne se po pomoci.

Kozoroh

Paličatí Kozorozi si všechno chtějí dělat sami. Jen málokdy se stane, že by si řekli o odbornou pomoc. Snaží se vždy vědět něco víc a to se promítá i do jejich praktických akcí. Jdou li na úřad, předem zjišťují informace. Potřebují li opravit auto, předem zjišťují, s čím se na mechanika vytasí.

Vodnář

Vodnáři jsou úžasně praktičtí, když jde o zručnost. V domácnosti není nic, co by Vodnáři nezvládli. Pokud ale budeme mluvit o praktické stránce v životě, jsou krásně nepoužitelní. Vodnáři ctí a milují ty, kteří řešení praktických věcí převezmou za ně.

Ryby

Ryby to i s praktičností mají stejně jako se vším ostatním. Čemu nerozumí, to nezkouší a nemají potřebu se předvádět. Ryby dobře ví, v čem vynikají a toho se drží. Nepotřebují nikomu dokazovat, že jsou praktické skrz na skrz, když to není pravda.

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.yourtango.com/2018313304/horoscope-five-practical-zodiac-signs-who-always-get-job-done-according-astrology

https://www.yourtango.com/2020330698/horoscope-what-each-zodiac-sign-practical-about-according-astrology

https://cultureastrology.com/blog/most-practical-signs-of-zodiac/

https://www.iwmbuzz.com/lifestyle/personalities-lifestyle/zodiac-signs-practical/2021/02/13

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz