Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit

Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit

1.4.2022 - redakce Babinet.cz

O tom, jací budeme rodiče, se z velké části rozhoduje už během našeho dětství. Není tak náhodou, že často nachytáme sami sebe ve chvíli, kdy se chováme úplně přesně jako naši rodiče. A stokrát si můžeme slíbit, že budeme jiní, ale trochu toho vzoru v nás přece jen zůstává. Jak jsou na tom tedy s rodičovstvím jednotlivá znamení? Kdo děti rozmazluje a čí děti musí naopak pořádně kmitat?

fotografie: Pexels

Beran

Berani patří k rodičům tvrdšího ražení. Co jednou řeknou, to platí. Svým potomkům věnují hodně plné pozornosti a vytrvale je učí, že dohody se musí dodržovat. Dětem Beranů se jen málokdy podaří rodiče k něčemu umluvit.

Býk

Býci se maximálně snaží o vytvoření ideálního prostředí, když jde o jejich děti. Dbají na to, aby se děti učily sebeúctě a uměly velmi brzy rozlišit, co je správné a co ne. Když se Býci nehlídají, mají tendence své děti trochu rozmazlovat.

Blíženci

Blíženci jsou úžasní rodiče hlavně v souvislosti s poctivým plněním povinnosti dětí. Dětem jdou v tomto ohledu senzačním příkladem. Děti Blíženců tak nemají problémy s povinnostmi, jejichž zautomatizování jiným dítkům může trvat déle.

Rak

Raci jsou si na rodičovském poli trochu nejistí. Poměrně dlouho jim trvá, než si uvědomí, že jsou dobrými rodiči. Snaží se být perfektní a často nevidí, že jim právě tento perfekcionismus leccos kazí. Raci musí přijít na to, že ani v životě rodičů není nic perfektní. 

Lev

Rodiče Lvi jsou krásně namíchaní. Umí zavelet, když je to potřeba. Ale stejně tak umí naslouchat a komunikovat. Děti jim můžou cokoliv říct a toho si Lvi velmi váží. Dítě Lvů ví, že za rodičem může s čímkoliv přijít a vše se vyřeší.

Panna

Panny jsou poměrně impulsivní bytosti. Dětičky je umí rychle naštvat a zákazy, rozkazy i příkazy tak přicházejí okamžitě. Panny si ale umí moc hezky uvědomit, že jejich reakce byla přehnaná. Dětem se umí omluvit, a když je potřeba, ustoupí.

Váhy

Váhy to s dětmi skvěle umí, ale pokulhávají v důslednosti. Když už Váha dětem něco zakazuje, tak s těžkým srdcem.  Nejdřív se tváří neústupně a tvrdě. Za půl hodiny už ale s dětmi sedí a diskutuje, jak daný zákaz zmírnit nebo nejlépe úplně zrušit.

Štír

Štíří rodiče bývají spíše přísní. Mnohdy se jim děti snaží něco vysvětlit, ale na to Štír neslyší. Má svou pravdu, svoje stanovisko a hotovo. Děti rodiče Štíra většinou neobměkčí. Na druhou stranu děti Štírů mívají zdravě stanovené hranice.

Střelec

Rodič Střelec je těžký pohodář. S dětmi má kamarádský vztah a zbytečně se nerozčiluje. Tam, kde většině rodičů tečou nervy, zůstává Střelec i nadále úplně v klidu. Jeho děti to dobře ví a dělají všechno pro to, aby v klidu dál zůstával. Když už se totiž rozzlobí, je zle.

Kozoroh

Spravedliví Kozorozi milují velkou rodinu. Jsou nejšťastnější, když se všichni členové sejdou večer u stolu a povídá se. Kozoroh děti nijak netrestá a nechává je hledat svoje cesty. Takto se k potomkům chová už od prvních krůčků.

Vodnář

Vodnáře hned tak něco nerozhodí. Děti mohou pokoušet nervy Vodnáře poměrně dlouho. Pak to ale začne lítat a Vodnář se stává neoblomným. Děti Vodnáře také ví, že pravidla se musí dodržovat a nechtějí důvěru rodičů zklamat.

Ryby

Ryby mají obrovskou fantazii. Pro děti umí vymyslet hry a aktivity, které mnohdy nenapadnou ani ty nejkreativnější jedince. Děti Ryb mají od rána do večera o zábavu postaráno. Musí si však také plnit své povinnosti, kterým Ryby přikládají poměrně velkou váhu.

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.rd.com/list/parent-youll-be-based-on-your-zodiac-sign/

https://themindsjournal.com/the-zodiac-signs-as-parents/

https://www.msn.com/en-us/lifestyle/horoscope/the-zodiacs-which-make-the-best-parents-ranked-best-to-worst/ss-BBNgA37

https://www.yourtango.com/2017304165/zodiac-signs-who-make-the-best-parents

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz