Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Síla vůle podle znamení zvěrokruhu: Býci se nevzdávají, Lvům vůle chybí

Síla vůle podle znamení zvěrokruhu: Býci se nevzdávají, Lvům vůle chybí

29.3.2022 - redakce Babinet.cz

Každý člověk je jiný a stejně tak jiná je i vůle každého. Někdo nemá absolutně žádný problém dodržet to, co si zadal a někdo jiný poruší vlastní vytyčený cíl hned druhý den. Na síle vůle se dá do jisté míry pracovat, ale měli bychom zůstávat nohama na zemi. Nesplnitelné mety nás budou jen srážet dolů. Tohle koneckonců dobře ví například Blíženci. Naopak Lvi právě v tomto trochu plavou.

fotografie: Freepik

Beran

Berani jsou tak trochu nerváci. Mají chuť a odhodlání vytrvat. Dokonce se jim to většinou i dlouho daří, ale jakmile se nechají zviklat vztekem, je konec snahám. V momentě, kdy se už Beran vzteká, síla vůle končí a Beran se vzdává.

Býk

Pravděpodobnost, že Býk něco vzdá, je asi stejně tak velká, jako že z nebe začnou pršet peníze. To se zkrátka nestane. Stejně tak se nestane, že by Býk praštil s něčím, co sám sobě uložil. Když se do něčeho položí, vydrží až do konce.

Blíženci

Když Blížence pozorujete, máte o fantastický zážitek postaráno. Blíženec na tom s vůlí není zrovna dvakrát dobře. Jeho ohromným darem je ale vědomí. Blíženec ví na co má a na co ne. Neukusuje si proto příliš velká sousta.

Rak

Vůle Raků je maličko komická. Avšak v tom nejlepším slova smyslu. Když má Rak například vydržet dietu, je to pro něj konec světa. V souvislosti s banalitami nemají Raci vůli žádnou. Ale jakmile jde o těžké životní otázky, projeví vůli absolutní.

 

Lev

Lev by rád silnou vůli měl, ale není mu dána. Lvům se musí nechat, že na své vůli tvrdě pracují, ale je to pro ně těžší než pro jakékoliv jiné znamení. Jsou si vědomi svých hendikepů, ale neumí je přijmout. A tak se svou vůlí hodně bojují přetlačováním.

Panna

Perfekcionistické Panny jsou na sebe obecně tvrdé. Mají sice křehkou duši a vládnou jemností, ale jsou k sobě přísnější než jiná znamení. Když jde o vůli, je to u Pann citlivé téma. Vůli nemají extra silnou a za selhání se zbytečně moc trestají.

Váhy

Váhy jsou v otázce vůle ohromným překvapením. Váhy se záměrně tváří tak, jako by jim všechno na světě bylo jedno. Můžeme je podezírat, že o nějaké vůli nikdy ani nepřemýšlely. A přitom vůle Vah je přímo učebnicově pevná a silná.

Štír

Štír umí být pohodlný, lenivý, a když nechce, nehnete s ním ani o píď. Stokrát si sám sobě může zadat něco, k čemu je potřeba projevit vůli, ale za pár dnů je tam, kde byl. Devízou Štíra je ale schopnosti si pomoci vztekem. Když se na sebe naštve, jeho vůle je rázem železná.

Střelec

Střelec je dobrodruh. Volnomyšlenkářský tulák, kterého prostě není možné ukočírovat. V souvislosti s vůlí je to proto u Střelců trochu ošemetné. Nejde u nich ani tak o vůli, jako spíše o touhu. Touha je pro Střelce typická a s ní dokážou nemožné.

Kozoroh

Kozoroh se domnívá, že vůli má. Když ale dojde na lámání chleba, zjistí, že to není žádná sláva. Musíme na to ale pohlížet v kontrastu. Kozorozi jsou zvyklí plnit nejtěžší úkoly, zvládat vypjaté situace. Projevit vůli v maličkostech je tak pro ně spíše nezvyk.

Vodnář

Vodnáři mají neskutečně chytrou hlavu. Dobře ví, že jejich vůle není zrovna z nejsilnějších. Ale? Ví, jak tento problém obejít. Vždy si tak rychle najdou někoho, kdo je podrží, podpoří a motivuje. Vodnář zkrátka ví, že občas potřebuje tahouna a umí ho i mrknutím oka najít.

Ryby

Ryby dlouho váhají, než si zadají úkol, ke kterému vůle neodmyslitelně patří. Rozmýšlí se, analyzují, vyčkávají a nechtějí stanovení cíle uspěchat. Je to pravděpodobně i kvůli tomu, že nechtějí selhat. Ryby tak nedělají ramena. Zadají si to, na co stačí a to pak také krásně zvládnou.

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.yourtango.com/2018312930/horoscope-six-mentally-strong-zodiac-signs-according-astrology

https://www.pinkvilla.com/lifestyle/people/4-zodiac-signs-who-put-great-fight-and-have-strong-willpower-785406

https://www.bustle.com/life/most-successful-zodiac-signs-astrologer

https://www.horoscopelogy.com/us/articles/astrology/the-most-powerful-zodiac-sign-according-to-astrology/

https://www.rd.com/list/career-strength-according-to-zodiac-sign/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz