Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Psychická odolnost podle zvěrokruhu: Berani jsou nezlomní, Raci umí překvapit

Psychická odolnost podle zvěrokruhu: Berani jsou nezlomní, Raci umí překvapit

23.3.2022 - redakce Babinet.cz

Míra psychické odolnosti je u každého pochopitelně zcela jiná. Hodně záleží na tom, v jakém prostředí žijeme, jak funkční vztahy máme nebo jaký životní styl jedeme. Faktorů, které naši psychickou odolnost zocelují, nebo naopak oslabují, je zkrátka mnoho. V povahách ale přece jen trochu dáno máme, když o psychickou odolnost jde. Kdo je držák? A proč se Býci vypořádávají se vším sami?

fotografie: Pexels

Beran

Berani jsou neskuteční tvrďáci. Když se kolem nich ostatní sunou vyčerpaně k zemi, Berani stále drží. A drží dlouho. Jejich psychická odolnost je až nezlomná. V tomto směru jsou neuvěřitelní. Mají tak ohromnou vnitřní sílu, až to bere dech.

Býk

Praktičtí Býci si nepotřebují na nic hrát. Když je toho na ně moc, řeknou to. Se svými problémy se umí vypořádávat sami a nikoho nechtějí obtěžovat. Absolutně neřeší každou banalitu a trvá dlouho, než jim samotným dojde, že je jejich psychika v náročném období.

Blíženci

Blíženec umí zabrat. Lépe řečeno, umí mobilizovat veškerou vnitřní sílu. V potřebnou chvíli, kdy musí projevit psychickou odolnost, je Blíženec rázný, rozhodný a pevný v názoru. Neustoupí ani o krok. Postupem času se ale stává zranitelným.

Rak

O citlivé Raky má okolí tendenci se hodně starat a našlapovat kolem nich opatrně. Často si jejich blízcí lámou hlavu s tím, jak je nevykolejit například nepříjemnou zprávou. Ale v momentě, kdy si myslíte, že něco velkého Raka položí, překvapí vás svou kurážnou reakcí. 

Lev

Lev obranář. Pevný pilíř, o který se kdykoliv můžete opřít. Jeho druhé jméno je osobní statečnost. A přesto? Lev je velice citlivý i na ty nejdrobnější odchylky, když jde o psychickou odolnost. Vnímá, že o své duševní zdraví je potřeba pečovat a snaží se o to.

Panna

Osoby v Pannách krásně matou. Za běžných situací stresují, věčně něco nestíhají a jsou pořád v lehkém presu. Člověk by tak čekal, že psychická odolnost Pann není žádná sláva. Opak je však pravdou. Velký stres Panna ustojí jako málokdo a ještě podrží ostatní.

Váhy

U Vah nepoznáte, zda prochází náročným obdobím. Své problémy nevytrubují do světa a na ostatní působí, jako by měly život bez starostí. Váhy však klamou. Tělem, obličejem, slovy i gesty. Vydrží a samy zvládnou i obzvláště velký nápor.

Štír

Štíři lehce sklouznou k panice. Nutno však podotknout, že se osoby ve Štíru většinou vystresují samy a začnou panikařit. To dělají v době, kdy se jim nic moc neděje. Ale jakmile udeří větší problémy a je tlak na jejich psychiku, zaberou a zvládnou, co je potřeba. To vše s grácií.

Střelec

Se Střelcem se hodně nasmějete. To jsou pořád srandičky, vtípky a legrácky. A přesně tohle Střelec dělá, i když mu psychicky není nejlépe. Humor je jeho tradiční způsob, jak se vypořádat i s těmi největšími problémy. Nestane se, že byste Střelce viděli na kolenou.

Kozoroh

To, co vydrží Kozorozi, si umíme jen stěží představit. U Kozorohů je zvláštní, že ať se snaží sebevíc, vždy se problémy nejvíce odrazí na jejich vizáži. Kozorohům se tlak na psychiku zapisuje do duše i do tváře. A není se čemu divit. Hodně, ale opravdu hodně toho snesou.

Vodnář

Vodnáři mají zvláštní dar. Umí po sobě nechat problémy neškodně klouzat. Co není důležité, to neřeší. Psychiku si umí léčit a hýčkat sami. Ví moc dobře, jak na to. K tomu patří i nepitvání nesmyslů, které by jim pouze přidělávaly vrásky.

Ryby

Psychická odolnost Ryb je obdivuhodná. I v ten nejvypjatější okamžik dokážou Ryby podpořit ostatní a sebe řeší až později. S malým stresem jim to moc dobře nejde, ale když jde o obzvláště velký nápor, ustojí Ryby i ty nejtěžší časy.

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.astrology.com/article/psychic-ability-moon-sign/

https://www.yourtango.com/2017307010/horoscope-zodiac-signs-have-psychic-powers-ranked-most-least

https://askastrology.com/your-strongest-psychic-power-according-to-the-zodiac/

https://www.sunsigns.org/psychic-powers-by-the-zodiac-sign/

https://blog.spiritualify.com/what-psychic-powers-do-you-possess-according-to-your-zodiac-sign/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz