Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte knihu Štědrý bylinářův rok od nakladatelství GRADA

Vyhrajte knihu Štědrý bylinářův rok od nakladatelství GRADA

21.3.2022 - redakce Babinet.cz

Láká vás obout si sedmimílové boty, které vás přivedou na místa, kde voní bylinky, zelenají se stromy a zurčí potok plný ryb? Vězte, že taková místa jsou všude na zemi. Často jsou nenápadná, ukrytá, i když jsou nablízku. Kvete tam mateřídouška a voní tužebník, rozmáhá se máta i fialový kostival. A v každé roční době se takové místo mění. Na jaře bzučí a hýří všemi barvami, aby pak přešlo v uvážlivé letní zrání, barevný podzim a poklidnou zimu.

Tato kniha vás vezme přesně na takové louky, do klidných remízků, k úpatím hor. Půjdeme tiše a budeme sbírat všechny ty dary přírodní apatyky, které jsou moudrem, základem léků. Naučíme se přichystat účinné tinktury na kašel, spánek, bolest či žal. Uvaříme lahodné sirupy i desítky velmi chutných pokrmů, které vás vyživí od hlavy k patě. A až se budete chtít uvelebit v trávě, povíme si příběhy o prastarých zvycích, obyčejích a svátcích, které jsou našimi kořeny, životní mízou.

Jeden štědrý bylinářův rok, naplněný vůněmi od začátku po úplný konec. Tak si tedy přichystejte košík, dobré pevné boty a srdce plné nadšení, protože vyrážíme ven.

300 stran, 569 Kč

Titul kupujte na www.grada.cz.

Odpovězte správně na soutěžní otázku a 2 z vás vyhrají knihu Štědrý bylinářův rok!

Soutěž již byla ukončena. Výherci soutěže jsou:
Kamila Dvořáková - Tábor, Monika Fenclová - Třemošná

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip