Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Znamení zvěrokruhu na pracovišti: Panny jsou oblíbené, Raci utuží kolektiv

Znamení zvěrokruhu na pracovišti: Panny jsou oblíbené, Raci utuží kolektiv

20.2.2022 - redakce Babinet.cz

V práci trávíme mnoho času a ne vždy jde vše tak, jak bychom si přáli. Přece jen se často pohybujeme v kolektivech a někdy můžeme ke shodě s ostatními docházet pracněji. Jak jsou na tom tedy jednotlivá znamení, když jde o vztahy na pracovišti? Kdo je vyhledávaným kolegou a koho naopak nemají rádi nadřízení?

fotografie: Freepik

Beran

Berani sice umí jít hlavou proti zdi, ale ne když jde o práci. Jsou to spolehliví pracanti, kteří mají perfektně zvládnutou organizaci i ohebnost. Pravděpodobně i proto si k nim kolegové často chodí pro radu. Berani se umí rychle rozhodnout a působí na kolektiv klidným dojmem.

Býk

Pokud chcete toho nejlepšího kolegu, pak chcete Býka. Býci umí naslouchat a najít rychle konstruktivní řešení. Nikdy vás nenechají ve štychu, a když jde o resty, i s nimi Býk pomůže. Mají skvělé nápady a kreativita je Býkům také naprosto vlastní.

Blíženci

Okouzlující Blíženci jsou pro některé nadřízené pořádným oříškem. Mnoho šéfů už uvedli do rozpaků tím, jak rychle chápou zadané úkoly, ale přitom se tváří, jako by do pěti neuměli napočítat. Někteří nadřízení berou Blížence přímo jako konkurenci, která je ohrožuje.

Rak

Když se vám v práci nedaří, Rak bude první, který si toho všimne a podá vám pomocnou ruku. Raci jsou chápající kolegové, kteří nad problémy ostatních nikdy nemávnou rukou. Umí krásně utužovat kolektiv a jsou pro pracovní vztahy specifickým tmelem.

Lev

Je u vás v práci potřeba jít do nějaké akce a sdělit něco vedení? Obraťte se na Lva. Lev má neskutečnou slovní zásobu a umí řečnit jako málokdo. Lev bez problémů nadřízeným přetlumočí jakékoliv stížnosti či nespokojenost kolektivu.

Panna

Panny jsou hodně oblíbené. Asi i proto, že jsou to skvělí posluchači. Panny nikdy své vlastní problémy nestaví nad problémy druhých. Stejné to je i v souvislosti s prací. Panny vás nechají vypovídat se a dopřejí vám tak úlevu. I to se pak na pracovní náladě pozitivně projeví.

Váhy

Váhy jsou přátelské, pečlivé, inteligentní, spolehlivé a šikovné. Všechno se rychle naučí a to jejich kolegové hodně ocení. Váha umí pořádně zabrat jak ve velkém, tak v malém kolektivu a vnáší do pracovní atmosféry příjemný náboj.

Štír

Pečliví Štíři budí dojem, že nemáte šanci se k nim dostat. Když jste však vytrvalí a vysloužíte si jejich pozornost, nebudete litovat. Nesmíte je ale zklamat. Když po vás v práci něco chtějí, počítejte s tím, že budou chtít vidět výsledek.

Střelec

Střelci jsou trochu bohémové. Na plnění zadaných úkolů mají dlouho čas, ale pak to začne lítat. Střelci jsou nesmírně kreativní a umí kolektiv strhnout. Jejich nadšení pro danou věc je extrémně nakažlivé a jsou skvělými tahouny, když jde o práci.

Kozoroh

Pracovat s Kozorohem má své výhody i nevýhody. Kozorozi jsou neúnavnými dříči a někdy je těžké držet jejich tempo. Kolegové nebo podřízení Kozorohů se tak potýkají s velkou únavou a vztekem. Kozoroha ale stačí jen upozornit, že nemůžete, a budete vyslyšeni.

Vodnář

Vodnář je přístav a zastánce slabších. Kdykoliv je ve větším kolektivu přítomen Vodnář, je nastolena i harmonie. Vodnář je nekonečně moudrý a nefér chování, útlak nebo bezpráví, nebude tolerovat. Zastane se kohokoliv a kdykoliv je to nutné.

Ryby

Ryby jsou zdrženlivější a dlouho jim trvá, než se naplno projeví. Kolegové si tak často mohou myslet, že jsou Ryby arogantní a nechtějí se s ostatními bavit, protože jim nejsou dostatečně dobří. Opak je ale pravdou. Ryby jsou klenotem a přínosem pracovních kolektivů. Musíte jim jen dát čas.

napsala Bára klímová

zdroj:

https://www.girlboss.com/read/zodiac-signs-at-work-starter-pack-memes

https://www.monster.com/career-advice/article/astrology-sign-work-life

https://www.yourtango.com/2020331528/horoscope-how-zodiac-signs-act-work-according-astrology

https://futurescopes.com/employees-by-zodiac-sign

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz