Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Stravování podle znamení: Berani jsou gurmáni, Štíři vaří ostatním

Stravování podle znamení: Berani jsou gurmáni, Štíři vaří ostatním

19.2.2022 - redakce Babinet.cz

Ze všech stran se na nás valí, jak bychom si měli dávat pozor na to, co jíme. Někdy se nám to daří méně, jindy více. Jinak například jíme o víkendu a jinak přes týden. Jak to ale obecně máme s jídlem, když jde o znamení? Co v jídle upřednostní Panny a jak je to s talířem Býků?

fotografie: Pexels

Beran

Berani jsou zvláštní v každém směru. Kontrastní jsou i tehdy, když jde o jídlo. Na jednu stranu jsou lidé v Beranu absolutními gurmány, ale přitom s vámi dokážou slupnout i bagetu u pumpy. Umí si ale objednat i delikatesy, které mnoho z nás ani nezná.

Býk

Býk je velmi vděčný strávník. Pokud lidem v Býku připravíte něco k snědku, nezkritizují vám vůbec nic.  Asi to bude i díky jejich lidské a vlídné povaze. Váží si času, který někdo investoval do přípravy jídla, které teď Býkovi leží na talíři. Zkrátka vás vždy pochválí.

Blíženci

Mají trochu mlsný jazýček, to je pravda. Ale nedá se jim upřít, že proto mají své důvody. Blíženci se hodně dobře orientují v tom, co jim prospívá a co jim škodí. Podle toho se i stravují. U Blíženců to ani náhodou není o kvantitě, ale o kvalitě jídla.

Rak

Rak je skvělý parťák, když chcete zavítat do čtvrté cenové. I řízek v tom nejzapadlejším hostinci si umí Rak vychutnat tak, jako by právě zaskočil na kaviár. Jen máloco Rakům skutečně nechutná, a když jde o sladké, po něm by se mohli přímo utlouct.

Lev

Lvi jsou famózní hostitelé i hosti. Přes týden neohrnují nos ani nad tou nejobyčejnější svačinou, ale o víkendu jde přímo o oslavu jídla. Lev nejen že umí svou rodinu zahrnout lahodnými pokrmy, ale je také božským hostem, který na kuchařské umění hostitele z patra napíše symfonii.

 

Panna

Panny jí hrozně málo. Spíš jen tak zobou. Skoro nikdy je neuvidíte s pořádně naloženým talířem, do kterého by se s chutí pustily. Lidé v Pannách jí za pochodu a velmi se odbývají. Vždy nejdřív naplní žaludky ostatním, a když už, tak až potom přicházejí na řadu Panny samy.

Váhy

Váhy nemusí jíst třeba celý den. S kručícím žaludkem zvládnou Váhy fungovat neuvěřitelně dlouho. Večer si pak ale dají vše, co jim přijde pod ruku. Protože jsou ale věčně v pohybu, večerní hostiny se na jejich postavách vůbec neprojeví.

Štír

Kuchyně Štírů vždy voní nějakým dobrým jídlem. Kdykoliv ke Štírům přijdete na návštěvu, bude uvařeno a vy budete během pár minut pohoštěni. A skvěle pohoštěni. Vaření je pro Štíry vášní. Existují ale i Štíři, kteří neumí uvařit ani čaj.

Střelec

Střelci si s vařením vůbec nelámou hlavu a jejich plotna je většinou studená. Vaření jim přijde jako ztráta času a raději zaskočí do pěkné restaurace. U Střelců je ale zvláštní, že tahle kuchyňská netečnost se změní až s dětmi. Pak v sobě Střelci objevují ohromný talent.

Kozoroh

Kozorohy uvidíte jíst nejčastěji v autě. Nevydrží chvíli na místě a tak je pro ně nemyslitelné, aby si sedli v klidu ke stolu a kultivovaně, i kvalitně se najedli. Spěch Kozorohů, který je permanentní, je naučil být efektivní, i když zrovna jen jí.

Vodnář

Klidný Vodnář ví, že kvalitní a vyvážená strava je pro člověka důležitá. A toho se drží. Vodnáři jsou vůbec extrémně vnímaví k tomu, jak se chová jejich tělo. Umí mu naslouchat a snaží se nedělat nic, co by ho devastovalo. To vše jim jde s neuvěřitelnou lehkostí.

Ryby

Ryby si jídlo nejlépe vychutnají se svou rodinou. Chutná jim ve společnosti svých nejbližších, kteří Rybám dodávají jistotu a klid. Když jsou ale Ryby samy, na jídlo si ani nevzpomenou. Upřednostní většinou nějakou činnost, která se jim zdá být neodkladná a jsou tak téměř v kuse o hladu.

 

napsala Bára Klímová

zdroj:

https://astrologyanswers.com/article/zodiac-dishes-foods-that-feed-your-sign/

https://www.betterbutter.in/blog/food-according-to-zodiac-sign/

http://www.spiritnow.com/article/horoscopes/favorite_foods_of_your_zodiac_sign_389

https://timesofindia.indiatimes.com/astrology/zodiacs-astrology/foods-to-eat-and-avoid-based-on-your-zodiac-sign/articleshow/80662416.cms

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz