Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Domácí vlasové masky nejsou žádná věda. Jsou účinné, bez chemie a šetří vaši peněženku

Domácí vlasové masky nejsou žádná věda. Jsou účinné, bez chemie a šetří vaši peněženku

17.2.2022 - redakce Babinet.cz

Klasická situace. Zima je dlouhá, šedivá a bez života. A teď se přiznejte. Kolik péče jste vlasům během zimního období dopřály? Jak jste je rozmazlovaly? V průběhu zimy si zvyknete na čepici, pod kterou ledacos schováte. Ale blíží se jaro. Čepice zaujme čestné místo na dně skříně a kolik parády nadělají vaše zničené vlasy teď?

fotografie: Freepik

Pokud jste tedy péči o vlasy přes zimu poctivě flákaly, nezoufejte. Jaro teprve klepe na dveře a právě proto je nejlepší čas vše napravit.

Potřebují vlasy opravdu speciální péči? Ano a stokrát ano

Máte dojem, že se s péčí příliš nadělá? Že je to jen přeceňovaný nesmysl a tah prodejců vlasové kosmetiky?  Vy si přeci vystačíte jen s šamponem, a když si vzpomenete, tak přidáte kondicionér. Chyba lávky. Působí na ně veškeré okolní vlivy. Od špatného počasí až po stres. Proto vlasy péči nejen potřebují, ale rozhodně si ji také zaslouží. Stejně jako vy.

Jste tedy zvyklá vlasy jen rychle umýt, naplácat kondicionér, spláchnout, vysušit a šmitec? Vlasy jsou přeci i tak zářivé, pevné a lesklé. Teď možná ano, ale jde pouze o dočasný stav. Vaše vlasy vám toto zacházení vrátí a buďte si jistá, že vám vše rovnou také znepříjemní a zkomplikují. Jak?

  • Časem začnou vypadávat (jistě, má to své plusy. Kadeřnici už nebudete potřebovat)
  • Budou se lámat
  • Suchá sláma bude vedle vašich vlasů za hvězdu
  • Budou nepoddajné
  • Pomaleji porostou
  • Budou zplihlé
  • Po lesku nebude ani památky
  • I po použití šamponu nebudou vonět. Zanedbáním péče získají specifický odér. A připravte se na to, že nebude dvakrát příjemný.

Rychlé, účinné a levné vlasové masky. Vlasové masky nejsou žádná věda.

a) Každou masku necháváme působit 30 minut. Poté klasickým způsobem umyjeme.

b) Masku nanášíme co 14 dní.

Typ vlasů: mastné vlasy, lupy
Bílý jogurt smíchejte s lžičkou medu a před umytím vlasů aplikujte na vlasovou pokožku, nechejte působit 15 minut. Výborně čistí pokožku, vyrovnává pH a hydratuje ji. Látky obsažené v medu a jogurtu jsou mimořádně efektivní a účinné na vlasovou pokožku. Hodí se hlavně pro mastné vlasy.

Typ vlasů: suché vlasy a napjatá vlasová pokožka
Na velmi suchou vlasovou pokožku pomůže zábal z avokáda a medu. Do našlehaného zralého avokáda přidat 2 lžičky medu, lžičku mandlového oleje a nechat 20 minut působit. Důkladně opláchneme.

Typ vlasů: poškozené, bez lesku, unavené
Banánová maska navrátí vlasům lesk a hydrataci. Med rozpustíme s trochou teplé vody anebo teplým olivovým olejem a smícháme s rozmixovaným banánem. Masku naneseme na vlasy a necháme 20 minut působit. Poté důkladně opláchneme.

Typ vlasů: lupy
Mořskou sůl s velkými krystaly smíchejte s trochou olivového oleje (zhruba o velikosti malé lžičky) a vatovým tamponem anebo prsty naneste na vlasovou pokožku a jemně promasírujte. Sůl působí jako peeling, odstraňuje lupy, hydratuje a desinfikuje. 

Maska s ricinovým olejem pro podporu růstu

V dlaních rozhřejte trošku ricinového oleje. Naneste do pokožky hlavy, promasírujte a pokračujte po celé délce vlasů. Sepněte do drdolu, nebo zabalte do potravinářské fólie.

Vaječná maska pro oslnivý lesk

Rozšlehejte 4 vejce a přidejte 2 lžíce bílého jogurtu. Opět drdol, nebo fólie.

Pivní maska pro pevné vlasy

Smíchejte sklenici piva s jedním žloutkem. Naneste na celou délku vlasů. A znovu drdol, nebo fólie.

Napsala: Bára Klímová

https://www.kocosbeauty.cz/blog/domaci-masky-na-vlasy/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip