Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Pracovní pohovor: Jaký outfit zvolit

Pracovní pohovor: Jaký outfit zvolit

9.1.2022 - redakce Babinet.cz

Chystáte se na pracovní pohovor a nevíte, jaké oblečení zvolit? Máme pro vás pár tipů, kterých je dobré se držet, abyste na pohovoru udělaly dobrý dojem již na první pohled. Neboť právě ten je u pohovoru nejdůležitější. 

fotografie: Freepik

Přizpůsobte svůj outfit kultuře firmy

Než se na pohovor vydáte, rozhodně byste si nejdříve měli o dané společnosti nastudovat co možná nejvíce informací. Nejen, že se vám to může u pohovoru hodit, ale také zjistíte, jaká ve firmě převládá kultura a atmosféra. Společnost si rovněž můžete vyhledat také na sociálních sítích a zjistit tak, jak například chodí oblékaní zbylí pracovníci firmy.

Jiné oblečení je vhodné do veřejných institucí, do banky nebo do IT společnosti. Také je rozdíl, zda jdete na pohovor například na manažerskou nebo jinou pozici.

Pohodlí především

Pohovor je sám o sobě vypjatý okamžik, kdy člověk musí vystoupit ze své komfortní zóny. Zbytečně si tak tuto událost nekomplikujte a volte oblečení, ve kterém se budete cítit komfortně. Oblečení, které vás škrtí, zařezává se a je vám celkově nepohodlné, nechte proto raději doma. 

Na tohle si dejte pozor

Existuje ovšem několik věcí, na které byste si měli dát pozor pokaždé, ať už se chystáte na pohovor do jakékoliv firmy a ucházíte se o jakoukoliv pozici. 

  • vyzývavé  průsvitné oblečení, hluboký výstřih
  • příliš krátká sukně, roztrhané rifle či kraťasy
  • trička s nevhodnými nápisy nebo obrázky
  • oloupaný lak na nehtech či neupravené vlasy
  • příliš výrazný make-up

fotografie: Pexels

napsala Dana Klementová

zdroj: https://www.jobs.cz/poradna/jak-se-oblect-na-prvni-pracovni-pohovor/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz