Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Barvy roku 2022: Na co se můžeme těšit

Barvy roku 2022: Na co se můžeme těšit

14.12.2021 - redakce Babinet.cz

Rok 2021 se pomalu chýlí ke svému konci, a je tak nejvyšší čas představit si nové barvy pro rok 2022. Jaké tóny nahradí žlutou a šedou, které byly trendy tento rok?

Již od roku 2000 každoročně analyzuje tým odborníků Pantone barevné trendy a vlivy z oblasti módy, designu, umění či zábavy, aby dospěli k barvě roku, která dokonale podtrhne světové trendy. 

Velký vliv při výběru samotných barev hrají například také nové životní a herní styly, technologie, materiály a efekty, socioekonomické podmínky, sociální platformy či dokonce i sportovní události, které poutají pozornost celého světa. 

Letos však experti nechtěli sázet na již existující barvy, a vytvořili tak zcela novou a jedinečnou – brčálově modrou s oživujícím fialovo-červeným podtónem. Jejich fialový odstín Very Peri byl světu představen před několika dny a již nyní je všem jasné, že je to právě tento odstín, který bude naprostou dominantou nadcházejícího roku.                                                 

fotografie: Freepik

Barva Very Peri 

Barva Very Peri má dle odborníků vyjadřovat vynalézavost a má přinést dynamiku, kreativitu, představivost a posun vpřed. Má symbolizovat nejen užší spojení mezi reálným a virtuálním světem, ale rovněž reprezentovat nový začátek, ve který většina z nás pevně věří. 

Pokud jde o módu, nový odstín fialové s červenými podtóny nabízí nekonečné možnosti napříč všemi různými styly a trendy

fotografie: Freepik

Na rozdíl od Ultra Violet, která byla barvou roku 2018, je Very Peri méně agresivní, vyjadřuje výrazně pozitivnější emoce a je ze všech módních odstínů nejteplejší díky rudému podkladu, který dává výsledné barvě inovátorský rozměr.

Kolem barvy roku vyhlášené newyorským institutem Pantone Color Institute se pravidelně strhne lavina a kolekce – ať už jde o ty módní, kosmetické, nebo celý sektor interiérového designu, odrážejí výběr specialistů ve formě nejrůznějších limitovaných kolekcí nebo rovnou celých projektů postavených na daném odstínu. Očekávat tak zaručeně můžeme spoustu nových paletek očních stínů, ale například také i beauty doplňků ve verzi Very Peri. Již dnes, jen pár dnů po vyhlášení barvy roku 2022, najdete tento jedinečný a originální odstín například v portfoliu Fenty Beauty, Glossier, Anastasia Beverly Hills a další budou bezpochyby velmi brzy následovat. 

A co vy? Zaujal vás tento odstín pro rok 2022?

napsala Dana Klementová

zdroj: https://dailystyle.cz/mondaily-pantone-odhalil-barvu-roku-2022/

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz