Babinet.cz  /  Soutěže  /  Vyhrajte Skyr, bílkovinami nabitou pochoutku s islandskými kořeny

Vyhrajte Skyr, bílkovinami nabitou pochoutku s islandskými kořeny

13.11.2021 - redakce Babinet.cz

Skyr je zakysaný mléčný výrobek islandského typu. Traduje se, že před více než 1100 lety jej přivezli na Island Vikingové. V průběhu staletí si ostrované tuto delikatesu plnou proteinu velmi oblíbili. Ujala se v místní kuchyni a zmínky o ní jsou dokonce dochovány i v nejstarších islandských eposech. V česku jej začala v roce 2016 jako první vyrábět Bohušovická mlékárna.

Na Skyru zákazníci oceňují kromě charakteristické chuti především složení bohaté na bílkoviny (až 12 %) a skoupé na tuky (pouze 0,1 %). Výhodou je i vyvážený podíl sacharidů. Tento mléčný výrobek s islandskými kořeny je tak vhodný jako součást jídelníčku sportovců, dětí, seniorů či těhotných nebo kojících žen. Ideální je také při redukčních dietách, zvyšování kondice, nabírání svalové hmoty a celkovém zlepšení životního stylu. SKYR navíc obsahují vitamín D, který je důležitý pro kosti a správné fungování imunitního systému.

Skyr je ideální volbou pro všechny, kdo se snaží stravovat v souladu se zdravým životním stylem. K dostání je hned v několika variantách, a to neochucený natur, jahoda, brusinka, broskev-meruňka, třešně-černý rybíz a borůvka i vanilka se sníženým obsahem cukru.

Skyr uvedla na český trh jako první Bohušovická mlékárna, a to v květnu roku 2016. Islandskou tradiční pochoutku z Bohušovic koupíte v prodejních sítích BILLA, Globus, Kaufland, Makro, TESCO, COOP, Žabka, Košík.cz, Rohlik.cz a dalších.

Cena: 19,90 Kč

3 z Vás vyhrají balíček Skyru z Bohušovic v hodnotě 400 Kč. Stačí, když správně odpovíte na soutěžní otázku.

S odpovědí Vám pomůže web www.skyrcz.cz

Soutěž již byla ukončena.
Obvykle do tří týdnu od konce soutěže se na tomto místě objeví výherci.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

babača
16.11.2021 14:46

ještě jsem nesoutěžila o SKYR ,nechápu proč mi vyskočí že ano....

Marjar
17.11.2021 17:06

Je vynikající, již jsem ho chutnala.

libuno
26.11.2021 14:49

Je to skvělý výrobek plné chuti. Stojí zato ho ochutnat.

Vložit komentář

Další soutěže

Náš tip