Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Kterak účinně zmenšit bříško a znovu dopnout oblíbené kalhoty. Zkuste jednoduché triky při stravování

Kterak účinně zmenšit bříško a znovu dopnout oblíbené kalhoty. Zkuste jednoduché triky při stravování

22.10.2021 - redakce Babinet.cz

Břicho je neoblíbená problémová partie, kterou se nejčastěji snažíme zhubnout. Asi žádná žena nechce, aby si o ní okolí permanentně myslelo, že je v jinému stavu a ani žádný muž nechce poslouchat řeči o tom, kterak „fotrovatí“. Většího břicha si prostě každý všimne a nám se v něm pomalu obalují orgány tukem. Nic moc zdravého to tedy rozhodně není. Naše babičky ale měly zaručené tipy a triky, kterak bříško účinně zmenšit a znovu dopnout oblíbené kalhoty.

fotografie: Freepik

Snídaně je základ

Zásadní a základní radou je, že potřebujeme pořádnou a výživnou snídani. Mělo by se jednat o největší jídlo dne a potom už bychom měli jen ubírat. Takže si dopřejte pořádnou snídani. Klidně dvě míchaná vejce a krajíček černého chleba, čaj, kávu, džus. Poté menší svačinku a dál porce zmenšujte a ubírejte kalorie.

Sklenice vody

Další zaručený trik je, že vypijeme sklenici vody před každým konzumovaným pokrmem. Tím pádem už se nám pak do žaludku nevejde tolik jídla. Moje babička také doporučovala před obědem a před večeří sníst jedno jablko. I to je docela dobrá metoda.

Po ránu, ještě před snídaní a večer před spaním si dejte také sklenici vlažné vody, do níž si nakapete citron (ale pozor, neslaďte si to, alespoň tedy ne cukrem, maximálně čekankovým sirupem) a vypijte ji. To vám nastartuje metabolismus a začne rozpouštět tuky.

Večeře

Babičky říkávaly, že by se nemělo jíst po osmnácté hodině. Nebo měly pořekadlo, typu: „večeři nechte svému nepříteli.“ Další babskou radou bylo večeřet kyselé zelí, které je vhodné na hubnutí, a zároveň obsahuje vysoké množství vitamínu C, který posiluje náš organismus a jsme díky němu odolnější proti nemocem.

Na noc je také dobré dát si nějakou polévku. Tedy takovou, která není plná mouky. Ideálně čistý vývar plný zeleniny a masa, nebo nejrůznější zeleninové či houbové polévky. Pokud tyto věci dodržíte, tak bříško půjde dolů snadno, rychle - doslova samo od sebe. Babičky prostě věděly, jak na to.

 

napsala Zuzana Zelenková

zdroj: redakce

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
26.10.2021 23:37

Celkem fajn rady, které se dají bez problému dodržovat, tak doufám, že zafungují:)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz