Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Barvy Vánoc 2021: Na jaké odstíny se můžete těšit?

Barvy Vánoc 2021: Na jaké odstíny se můžete těšit?

17.10.2021 - redakce Babinet.cz

Vánoce se nám pomalu blíží, a mnoho žen proto možná již řeší, do jakých barev budou ladit letošní vánoční výzdobu, včetně vánočního stromečku či adventních věnců. Ačkoliv nás během Vánoc 2021 nečeká žádná barevná exploze, jistě se máme na co těšit.

Zatímco minulé Vánoce byla hitem především zlatá barva, letos se bude jednat o více zemité a méně výrazné barvy. Odborníci a designéři konkrétně slibují kombinaci skandinávského designu a střídmých barev.

ilustrační fotografie: Unsplash

Jaká bude barva Vánoc 2021?

Dáváte přednost spíše elegantnímu a čistému designu bez výraznějších tónů? Tak v tom případě budete z barvy letošních Vánoc zaručeně nadšeni. Barvou Vánoc 2021 je totiž bílá (případně pak šedá, stříbrná či béžová), která symbolizuje čistotu a rozjasňuje prostor. Pokud tedy budou letošní Vánoce opět blátivé, vy rozhodně nemusíte smutnit. Zářivě bílou barvu si totiž během letošních Vánoc užijeme dostatek.


ilustrační fotografie: Pexels

Dále se letos do módy kromě bílé barvy vrátí i modrá, která navozuje pocity harmonického klidu a značí dobrosrdečnost.

Jelikož se k sobě bílá a modrá perfektně hodí, během vánoční výzdoby tak můžete bez obav použít hned obě tyto barvy najednou. Rozhodně to však není žádná nutnost. I decentní bílo-stříbrno-béžová kombinace můžete vypadat naprosto oslnivě. Záleží samozřejmě výhradně na vašem vkusu.

Kromě okouzlující bílé a modré barvy pak budou letos v oblibě také tradiční dřevěné/přírodní ozdoby. Celkově budou letošní Vánoce zaměřené spíše na minimalismus, takže přezdobeným a přeplácaným výzdobám se snažte raději vyhnout.

ilustrační fotografie: Unsplash

Jak ozdobit vánoční stromeček?

Jak už bylo výše zmíněno, na zdobení letošního vánočního stromečku můžete použít také přírodní materiály, které vám v kombinaci s bílou a modrou barvou přiblíží atmosféru minulé doby.

Skvělou volbou mohou být například ozdoby vyrobené z ořechů nebo sušené plátky pomeranče. Vánoční stromeček či adventní věnec můžete ozdobit i skořicí, která vám krásně provoní celý dům.

Ať už ovšem vyzdobíte svůj domov během vánočního času jakkoliv, věříme, že si letošní Vánoce ve společnosti svých nejbližší perfektně užijete.

ilustrační fotografie: Unsplash

napsala Dana Klementová

zdroj: redakce, living.iprima.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz