Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Nejlepší účesy pro čtyřicátnice. Jak se znovu proměnit na sexy kočku

Nejlepší účesy pro čtyřicátnice. Jak se znovu proměnit na sexy kočku

7.10.2021 - redakce Babinet.cz

Ubrat pár let by si přála snad každá. To bohužel není možné, ale jak asi víte, správný styl a péče o vzhled dokáže zázraky. Takže neváhejte a vrhněte se do změny účesu.

Ofinka

Je známo, že správně zvolená ofinka dokáže ubrat pár let. Je to tím, že vám zakryje i ty nehlubší vrásky. Nejlepší jsou asi vlasy na rameno nebo krátké mikádo a k tomu ofinka nad oči. Na barvě vlasů pak už zase tolik nezáleží. Tento účes se nejvíce hodí pro rovné vlasy. Při vlnitých vlasech je lepší udělat si jen patku na jednu stranu.

fotografie: Unsplash

Tento účes vyžaduje pravidelné zastřihování ofinky. Takže počítejte s tím, že budete chodit ke kadeřnici co dva měsíce. Ale můžete se naučit se zastřihnout si ofinku i doma.

Krátké vlasy

Hodně krátké vlasy dokážou omladit, ale pozor, sluší hlavně ženám, které jsou zvyklé sportovat. Jsou dost praktické vzhledem k tomu, že když sportujete a potíte se, můžete se pak lehce osprchovat a nestrávíte hodinu sušením vlasů. Pamatujte ale na to, že krátké vlasy nesluší ženám, které mají nějaké to kilčo navíc. Může se totiž odhalit nevzhledný podbradek, kterého by si u dlouhých vlasů nikdo nevšiml. Sluší hlavně ženám, které na to mají obličej a tvar hlavy. Takže si ho dejte v případě, že jste se sebou v tomto ohledu spokojena.

fotografie: Unsplash

Vlasy na ramena

Jenom proto, že už je vám čtyřicet, neznamená to, že nemůžete zvolit účes dlouhý po ramena. Nemusíte ani hned jít do ofinky. Vlasy dlouhé po ramena jsou super kompromisem, pokud už léta letoucí nosíte dlouhé vlasy a nemají už žádný tvar. Nevíte, co s nimi dál, třepí se, jsou takové nijaké. I když vám možná hodně žen závisí vaše dlouhé vlasy, vy moc dobře víte, kolik péče jim musíte věnovat, jak dlouho schnou a zkrátka je normální udělat změnu. Vlasy po ramena jsou ještě pořád natolik dlouhé, že z nich uděláte culík. Když k nim navíc necháte přistřihnout sexy patku a pěšinku ke straně, udělají velkou parádu.

fotografie: Unsplash

 

napsala ŠT

zdroj: redakce

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

christiana66
26.10.2021 23:39

Také je mi přes čtyřicet a je pravda, že u mě funguje zkracování a zesvětlování. Také přemýšlím o ofině, aby nebyly vidět vrásky na čele:)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz