Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak připravit své vlasy na chladnější počasí. Skvěle poslouží i zábaly či masky vyrobené doma

Jak připravit své vlasy na chladnější počasí. Skvěle poslouží i zábaly či masky vyrobené doma

4.10.2021 - redakce Babinet.cz

Podzimní krajina hraje pestrými barvami a o romantiku tak není nouze. Nejedna žena si však vybaví spíše problémy s vlasy, které s příchodem změn teplot a vlhkosti dostávají zabrat. Vysušení, krepatění, lámání,…  Sotva se vaše vlasy lehce zotavily od náporu spalující letního slunce, už na ně útočí další nepříznivé vnější vlivy. Proto byste právě na podzim měla péči o své vlasy věnovat největší pozornost.

fotografie: Freepik

Jak vlasy správně připravit?

Jako první byste měla navštívit své oblíbené kadeřnictví a nechat si zastřihnout roztřepené a výrazně poškozené konečky. Abychom se roztřepeným konečkům vyvarovaly, doporučuje se nechávat si zastřihovat vlasy každé 2-3 měsíce. Pravidelným zastřihováním své vlasy posílíte a budou tak na první pohled působit zdravěji.

Jak už bylo řečeno, právě na podzim a i v zimě potřebují vaše vlasy nejvíce živin a péče. Po létě mnohdy vlasy připomínají spíše vysušenou slámu. Abyste zabránila dalšímu vysušování a nepříjemnému svědění, sáhněte po intenzivní olejové péči.

V létě jste své vlasy mnohdy nechala volně proschnout na slunci, na podzim se již nevyhneme pravidelnému fénování. Vlasy tak trpí kvůli nadbytku žehlení, fénování a dávce stylingových přípravků, které vlasy silně zatěžují.

Na podzim a i v zimě potřebují vaše vlasy nejvíce živin a péče, zkuste domácí masky

Naše vlasová pokožka je vystavena různým zatěžkávacím zkouškám: od stylingových prostředků, silikonových anebo příliš dráždivých kosmetických přípravků, životním prostředím či působením UV záření. Nemáte po ruce žádný výjimečný přípravek pro okamžitou pomoc vašim vlasům či pokožce? Nevadí. Skvěle poslouží i zábaly či masky vyrobené doma. Jsou levné a účinné. Vzhledem k tomu, že naše pokožka je velmi propustná a dokáže absorbovat poměrně hodně látek, doporučujeme používat suroviny v BIO kvalitě.

Typ vlasů: mastné vlasy, lupy
Bílý jogurt smíchejte s lžičkou medu a před umytím vlasů aplikujte na vlasovou pokožku, nechejte působit 15 minut. Výborně čistí pokožku, vyrovnává pH a hydratuje ji. Látky obsažené v medu a jogurtu jsou mimořádně efektivní a účinné na vlasovou pokožku. Hodí se hlavně pro mastné vlasy.

Typ vlasů: suché vlasy a napjatá vlasová pokožka
Na velmi suchou vlasovou pokožku pomůže zábal z avokáda a medu. Do našlehaného zralého avokáda přidat 2 lžičky medu, lžičku mandlového oleje a nechat 20 minut působit. Důkladně opláchneme.

Typ vlasů: poškozené, bez lesku, unavené
Banánová maska navrátí vlasům lesk a hydrataci. Med rozpustíme s trochou teplé vody anebo teplým olivovým olejem a smícháme s rozmixovaným banánem. Masku naneseme na vlasy a necháme 20 minut působit. Poté důkladně opláchneme.

Typ vlasů: lupy
Mořskou sůl s velkými krystaly smíchejte s trochou olivového oleje (zhruba o velikosti malé lžičky) a vatovým tamponem anebo prsty naneste na vlasovou pokožku a jemně promasírujte. Sůl působí jako peeling, odstraňuje lupy, hydratuje a desinfikuje.

 

Napsala Jana Fábryová

Zdroj: vlasy.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz