Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Přírodní zesvětlovače vlasů najdete i ve své kuchyni. Vsaďte na citron či med

Přírodní zesvětlovače vlasů najdete i ve své kuchyni. Vsaďte na citron či med

2.10.2021 - redakce Babinet.cz

Občas se úplně klidně může stát, že zatoužíme po změně, co se vlasů týče. Přestane nás bavit tmavý tón, který nosíme už roky a rozhodneme se pro zesvětlení naší hřívy. Ale jak správně na to? Vyrazit do kadeřnictví? Zásobit se neznámými produkty z drogerie, kterými si můžeme vlasy třeba i zničit, když jsme bez zkušeností a vůbec netušíme, do čeho jdeme? Obě varianty jsou možné. Pokud se vám však nechce ani do jedné z nich a pokukujete po možnostech bez chemie, porozhlédněte se po své domácnosti. Vsadíme se, že už teď máte na dosah ruky nejméně pět domácích zesvětlovačů vlasů.

fotografie: Unsplash

Odborník na svém místě by vám určitě nikdy nezesvětloval vlasy způsobem, který by je poškodil. Přece jen jsou ale i ženy, které se zkrátka do rukou odborníků nesvěřují. Může to být například kvůli předchozí špatné zkušenosti, z nedostatku financí nebo z důvodu časové tísně. Ať je důvodem cokoliv, pečovat o vlasy pouze svépomocí není žádná ostuda. I to se ale musí umět a vždy bychom v takovém případě měli péči nezanedbávat, vsadit na šetrnost a neprovádět s vlasy nějaké škodlivé experimenty. Totéž platí i pro zesvětlení vlasů. Po jakých složkách tedy sáhnout, když si chceme vlasy přirozeně zesvětlit v pohodlí domova?

Citronová šťáva

Vlasové specialistky se shodují, že kombinace citronové šťávy a sluníčka je pravděpodobně vůbec nejlepší způsob, jak si vlasy šetrně zesvětlit bez kadeřníka. K takovému zesvětlení nepotřebujete nic jiného, než dostatečné množství šťávy, kterou je potřeba vymačkat z čerstvých citronů, lžičku olivového oleje a vodu. Vše smíchejte v rozprašovači a aplikujte na vlasy. Pak už jen stačí vyrazit na sluníčko.

Med

Med je další úžasnou přísadou, která odstín vlasů krásně zesvětlí. Práce s ním ale vyžaduje trochu více času a úsilí. Med se navíc musí aktivovat 3% peroxidem vodíku. I když už pak nemůže být řeč o přirozeném zesvětlení vlasů, jde pořád o metodu, která vlasy nepoškodí. Musíte jen smíchat med s vodou a peroxidem, nanést na vlasy a nechat 45 minut působit. Dobu působení nepřekračujte. Pamatujte, že chcete vlasy zesvětlit, nikoliv zničit.

Jablečný ocet

I jablečný ocet umí vlasy zesvětlit tak, aniž by poškodil jejich zdraví. Navíc je krásně zjemní a ještě jim dodá ohromující lesk. Pokud tedy chcete volit tuto variantu, smíchejte jablečný ocet s vodou v poměru 1:1 a naneste na vlasy pomocí rozprašovače. Vlasy zafixujte alobalem a nechte působit 30 minut. Poté klasicky vlasy umyjte šamponem a nezapomeňte na kondicionér.

Heřmánek

Nedá se říct, že by heřmánek vlasy nějak výrazně zesvětlil. Jde spíše o celkové prosvětlení, o vyniknutí barvy, o rozzáření. A jaký je postup? Připravte si klasický čaj z heřmánku, nechte vychladnout a poté na vlasy naneste pomocí rozprašovače. Nanášejte od kořínků ke konečkům, vmasírujte do vlasů a překryjte alobalem. Dobu působení neprotahujte na více než hodinu. Po umytí vám pak mohou vlasy připadat trochu vysušené. To však není nic, co by nenapravila hydratační maska na vlasy, například z avokáda.

Sůl

Pokud jste někdy trávili dovolenou u moře, jistě si vzpomenete na odlesky, kterými vaše vlasy světélkovaly po kontaktu s mořskou solí. Totéž můžete vyzkoušet i doma. Mořskou sůl smíchejte s horkou vodou v poměru 3:1, počkejte, až směs vychladne a pomocí rozprašovače naneste na vlasy. Po první aplikaci nebude výsledek nijak extrémní, ale po opakovaném nanášení uvidíte velký rozdíl.

A čím si ještě pomoci?

Nevyhovuje li vám ani jedna naše možnost, můžete vyzkoušet i další domácí zesvětlovače. Jaké to jsou?

  • jedlá soda a 3% peroxid vodíku (jedlou sodu ale nikdy na vlasy nepoužívejte dlouhodobě. Mohla by vaše vlasy připravit o přirozenou mastnotu a podráždit pokožku hlavy)
  • skořice ve spojení s medem a vodou
  • henna
  • jahodová šťáva
  • rebarbora
  • heřmánkový olej

 

napsala Bára Klímová

zdroj:

https://draxe.com/beauty/how-to-lighten-hair-naturally/

https://www.ipsy.com/blog/how-to-lighten-hair

https://www.byrdie.com/how-to-naturally-lighten-hair-4769830

https://draxe.com/nutrition/baking-soda-uses/

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/baking-soda-hair#does-it-work

https://www.stylecraze.com/articles/amazing-benefits-of-honey-for-hair-growth/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz